اطلاعات بیشتر

رشد مداوم قیمت پالادیوم در بازارهای جهانی

قیمت پالادیوم در بازار جهانی رشد داشتقیمت پالادیوم

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

شرکت کانادایی نورث امریکن پالادیوم (NAP) که در حوزه فلزات با ارزشی چون پالادیوم، طلا، پلاتین، نقره، نیکل و مس و دیگر محصولات جانبی در معدن‌کاری فعالیت می‌کند در ۳ماهه دوم و سوم سال ۲۰۱۸ قرارداد‌های تازه‌ای را در دستور کار خود قرار داده است.

شرکت نورث امریکن با این ادعا که تنها تولیدکننده پالادیوم با درجه عیار بسیار بالا در جهان محسوب می‌شود، تولیدات پالادیوم خود را در سال ۲۰۱۸ افزایش داده است. عمده فعالیت این شرکت در معدن Lac des Iles در استان اونتاریوی کانادا و در بخش ثاندر بی (Thunder Bay District) است. میزان افزایش تولید فرآورده‌‎های محتوی فلزات گران‌بها از سوی این شرکت در ۳ماهه دوم سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۵ درصد رشد داشته است.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

تولید ۸۷ هزار و ۶۵۲ اونس پالادیوم در سال ۲۰۱۸ در مقابل ۵۰ هزار و ۲۲۲ اونس در سال ۲۰۱۷ مؤید این ادعاست. درمجموع، ۴۰۵ هزار تن ماده معدنی طی ماه‌های آوریل– ژوئن توسط این شرکت تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است. مواد معدنی زیرزمینی استخراج شده توسط این شرکت در معدن Lac des Iles طی ۳ماهه دوم سال ۲۰۱۸ حدود ۵۳۲ هزار تن بود. میزان عیار پالادیوم در این ناحیه بسیار مناسب ارزیابی شده است.

کل هزینه تولید برای این ۳ ماهه ۶۵۸ دلار برای هر اونس پالادیوم محتوی بود در حالی که در مدت مشابه سال ۲۰۱۷ این هزینه به ۶۱۲ دلار برای هر اونس پالادیوم محتوی رسید. اکثر فلزات و کالاها قیمت‌های نوسانی را در طی ماه‌های اخیر شاهد بوده‌اند، این نوسانات بیشتر به‌دلیل جنگ تجاری کنونی در دنیاست. وضع تعرفه‌های متقابل بر روی فلزات گرانبها نیز اثرگذار بوده و قیمت آن‌ها را دستخوش تغییر کرده و برخی از آن‌ها را کاهش داده است.

اما برخلاف این موضوع، قیمت پالادیوم در بازارهای جهانی در بالای مرز ۹۰۰ دلار برای هر اونس در حال رشد بود. نمودار ۱ تغییرات قیمت پالادیوم را در ماه‌های اخیر در بازار جهانی نشان می‌دهد.

با وجود مشکلات پیش آمده برای شرکت در ماه‌ ژوئن که عمدتا مربوط به دسترسی به وسایل حمل‌و‌نقل و نیز نیروی انسانی بوده است، شرایط شرکت در ماه آگوست بهبود پیدا کرد و تولید به حالت عادی خود برگشت. نورث امریکن میزان تولید خود را تا پایان سال ۲۰۱۸ بیش از ۲۴۰ هزار اونس پیش‌بینی کرده است.

آمار قیمت پالادیوم

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید