رشد تولید مس شرکت ملی صنایع مس ایران
رشد تولید مس شرکت ملی صنایع مس ایران

مهندس «سعد عبدی»، مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس گفت: تا پایان بهمن‌ماه سال ۱۳۹۷ شرکت ملی صنایع مس ایران ۲۲۳هزار و ۴۳۰ تن کاتد مس تولید کرده است که نسبت به برنامه یازده‌ماهه امسال از رشد ۱۳ درصدی برخوردار شده است.

به گزارش مس پرس، مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس با اعلام این خبر گفت: همچنین طی این بازه زمانی شرکت مس ۲۸۶هزار و ۳۸۰ تن آند تولید کرده است که با این میزان تولید برنامه ۲۳۸ هزار تنی ۱۱ماهه امسال را با ۲۰ درصد رشد محقق کرده است.
عبدی اظهار داشت: علاوه بر این مجموع تولید آند و کاتد در شرکت مس در بهمن‌ماه به ترتیب ۲۸ هزار و ۵۲۶ و ۲۳ هزار و ۴۲۹ تن بوده است که نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده در بهمن سال ۹۷ از رشد ۲۵ درصدی برخوردار شده است که رکورد بیشترین تولید آند و کاتد در عمر شرکت مس از ابتدای راه‌اندازی تاکنون است.

به گفته مدیر امور برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس طی ۱۱ماهۀ ابتدایی سال جاری درمجموع ۱۷۴میلیون و ۶۲۵ هزار تن سنگ معدن استخراج شده است که نسبت به برنامه ۱۶۰ میلیون و ۱۳۵هزار تنی امسال ۹درصد رشد داشته است.
وی افزود: همچنین شرکت مس در ۱۱ماهۀ اول ۱۳۹۷، ۴۹میلیون و ۲۲۹هزار تن سنگ سولفور برداشت کرده است که ۵ درصد از برنامه در نظر گرفته شده برای برداشت سنگ سولفور (۴۷ میلیون و ۸۳ هزار تن) جلوتر است.
عبدی همچنین گفت: تولید کنسانتره مس نیز در این مدت، رشد قابل‌توجهی داشته است؛ به‌طوری‌که طی این مدت، شرکت مس ۱میلیون و ۹۰ هزار تن کنسانتره مس تولید کرده است که نسبت به برنامه تعریف‌شدۀ ۱ میلیون و ۳۸ هزار تنی، رشد ۵ درصدی نشان می‌دهد.
وی ادامه داد: درمجموع مجتمع‌های سه‌گانه سرچشمه، شهربابک و سونگون تا پایان بهمن‌ماه سال ۱۳۹۷، با این میزان تولید کنسانتره مس ۹۷درصد از برنامه امسال را محقق کرده‌اند.

مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس در ادامه به میزان تولید مس محتوی معدنی شرکت مس اشاره کرد و گفت: در ۱۱ماهۀ ابتدایی امسال این شرکت درمجموع ۲۷۶هزار و ۲۸۲ تن مس محتوی معدنی تولید کرده است که در مقایسه با برنامه ۲۶۴ هزار و ۱۸۹ تنی، رشد ۵ درصدی داشته است.
به گفتۀ وی با این میزان تولید تا پایان بهمن‌ماه ۹۷درصد از برنامه کل تولید مس محتوی معدنی سال ۹۷ محقق شده است.
وی تاکید کرد: تا پایان سال قطعاً به بیش از ۳۰۰ هزار تن مس محتوی معدنی که بالاترین تولید عمر شرکت مس است دست خواهیم یافت.

عبدی در ادامه به عملکرد شرکت مس در حوزه فروش اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به سیاست‌های اتخاذشده از سوی مدیریت ارشد شرکت مس و گشایش‌های ایجاد شده در روند فروش داخلی و خارجی فروش شرکت مس به رقم بسیار خوب ۹ هزار ۵۰ میلیارد تومان رسیده است.
وی افزود: علاوه بر این با پیگیری‌های صورت گرفته در بهمن‌ماه دو محموله صادراتی به کشورهای خارجی ارسال شده است.
مدیر امور برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس با بیان این‌که قطعاً فروش شرکت در پایان سال از ده‌میلیارد تومان عبور خواهد کرد گفت: خوشبختانه فروش‌ داخلی و خارجی انجام‌شده در بهمن‌ماه در کنار افزایش جهانی قیمت مس موجب رشد سهام شرکت مس و اقبال سهامداران به فملی شد.

امیرمحمد دارابی

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید