رشد تولید، افزایش عرضه در بازار داخل همگام با کسب عناوین ملی و بین‌المللی

ملی

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه اصفهان از دریافت تندیس ملی کیفیت از سوی این شرکت خبر داد و گفت: این شرکت با کیفیت بالا در عرضه محصولات، بسته‌بندی با کیفیت استاندارد و متناسب با نیاز مشتری و رعایت استانداردهای ملی و بین‌المللی، موفق به کسب عنوان واحد نمونه ملی و استانی در اجلاس روز استاندارد و دریافت تندیس ملی کیفیت شد.

واحد نمونه استاندارد کشوری و استانی
به گزارش ماین نیوز، در آیین روز جهانـــی استاندارد که با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری و وزیر صنعت، معــــدن و تجــارت در ســالن اجلاس ســـــــران برگـــزار شد، از شـــــرکت فولادمبارکه اصفهان به عنوان واحد نمونه ملی تجلیل شد. در این آیین، منوچهر نیکفر، معاون فناوری شرکت فولادمبارکه اصفهان به نمایندگی از مدیرعامل شرکت، تندیس واحد نمونه کشوری را از دست معاون اول رئیس‌جمهوری دریافت کرد.

گروه فولاد مبارکه، در سایه راهبردهای مدیران و تلاش کارکنان خود، امسال برای چندمین سال متوالی، موفق به دریافت این افتخار بزرگ شد. علاوه بر اجلاس ملی سالن همایش‌های بین‌المللی در تهران، در همایش استانی که در سالن نگین نقش جهان و با حضور معاون وزیر و مدیرعامل سازمان استاندارد، استاندار اصفهان و جمعی از مسئولان استان برگزار شده بود، تندیس واحد نمونه استاندارد و کیفیت به این شرکت اعطا شد.

رشد ۳۳/۵ درصدی عرضه در بازار داخلی
مدیرعامل فولاد مبارکه از رشد ۳۳/۵ درصدی عرضه محصــولات فولادمبارکـــه به بازارهای داخلی در ۶ ماه نخست امسال خبر داد و گفت: این میزان افزایش عرضه به منظــــور تامیـــن حداکثـــری بازارهای داخلی و از محل افزایش تولید و کاهش سهم صادرات جایگزین شده است.

دکتر بهرام سبحانی در گردهمایی مدیریت و کارکنان فولاد مبارکه ضمن ابراز خرسندی از تلاش کارکنان در تحقق اهداف و برنامه‌های شرکت در ۶ماه نخست سال۹۶ با مروری بر گزارش عملکرد کارکنان در نیمه نخست امسال گفت: در این بازه زمانی، گروه فولاد مبارکه توانست ۴میلیون و ۱۷۱هزار تن فولاد خام تولید کند که با ۱۵درصد رشد، بیشترین رشد تولید را بین فولادسازان کشور داشته است.
وی تصریح کرد: در بخش گندله‌سازی نسبت به برنامه سالانه ۲درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶درصد رشد محقق شده است و انتظار می‌رود با بهره‌برداری کامل از ظرفیت واحد گندله‌سازی سنگان به رشد فزاینده‌ای در این زمینه دست یابیم.

رشد ۱۶ درصدی آهن اسفنجی و ۱۵ درصدی فولاد خام
مدیرعامل گروه فولادمبارکه در ادامه، از رشد ۱۰/۸ درصدی تولید آهن اسفنجی در واحدهای احیا مستقیم فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا و رشد ۱۱/۸۱ درصدی در تولید تختال در فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا خبر داد و گفت: در گروه فولاد مبارکه در تولید آهن اسفنجی ۱۶درصد و در تولید فولاد خام ۱۵درصد رشد به ثبت رسیده است و با اجرای کامل توسعه مجتمع فولاد سبا به زودی شاهد رشد تولید فزآینده‌ای در این مجتمع خواهیم بود.

افزایش تولید در نواحی گرم و سرد فولاد مبارکه
دکتر بهرام سبحانی در ادامه، به تولید در نواحی گرم و سرد این شرکت اشاره کرد و گفت: در تولید کلاف گرم فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا ۱/۷ درصد و در کلاف سرد فولاد مبارکه نیز ۲درصد از برنامه جلو هستیم؛ ضمن اینکه در این بخش نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد ۱۶درصد رشد هستیم. وی با بیان اینکه در تولید ورق گالوانیزه نسبت به برنامه و مدت مشابه سال گذشته ۳درصد رشد محقق شده است، به روند تولید محصولات ویژه در فولاد مبارکه اشاره و تصریح کرد: خوشبختانه در تولید این محصولات در ۶ماه نخست سال ۶درصد از برنامه جلوتر هستیم.
دکتر سبحانی ارتقای نقاط قوت و شناسایی نقاط قابل بهبود را از الزامات ادامه راه موفقیت‌آمیز فولاد مبارکه دانست و تصریح کرد: باید افزایش کیفی همپای افزایش کمی محصولات در دستور کار خطوط مختلف باشد. وی با اشاره به اهمیت کاهش ضریب تکرار حوادث در شرکت و قدردانی از توجه کارکنان به مسائل ایمنی، یادآور شد: حتی یک حادثه هم در شرکت زیاد است؛ بنابراین باید این ضریب به صفر برسد. به همین منظور باید آموزش‌ها و انتقال تجارب به خوبی انجام شود.

رشد عرضه محصولات کیفی در تامین بازار داخل
مدیرعامل گروه فولاد مبارکه در ادامه، از رشد ۳۳/۵ درصدی عرضه محصولات فولاد مبارکه در بازارهای داخلی، به بهره‌برداری رسیدن نخستین و بزرگترین واحد گندله‌سازی ۵میلیون تنی در منطقه سنگان خراسان رضوی، بهره‌برداری از فاز توسعه‌ای مجتمع فولاد سبا، بومی‌سازی و جایگزینی ۱۶ عدد پایه هیدروژنی و اتوماسیون صنعتی در واحد باکس آنلینگ بدون دخالت کارشناسان خارجی، برگزاری مجمع عمومی سالانه شرکت و تقسیم سود نقدی۷۵۰۰ میلیارد ریالی و افزایش سهم مالکیت سهام شرکت توسعه معادن و فلزات به ۳۸درصد به عنوان بخشی از دستاوردهای گروه فولادمبارکه در نیمه نخست سال ۹۶ اشاره کرد.

ایفای مسئولیت‌های اجتماعی
وی در ادامه با بیان اینکه فولاد مبارکه به موازات تولید و تامین بازارهای داخلی همواره به مسئولیت‌های اجتماعی خود نیز متعهد بوده است، گفت: در این بخش رویکرد فولاد مبارکه این بوده است که در کارها و پروژه‌های ماندگار همگام با جامعه مشارکت کند و واگذاری ساختمان سابق بهداری فولادمبارکه به اداره بهزیستی شهرستان مبارکه، سرمایه‌گذاری در ساخت شبکه جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب شهرستان‌های مبارکه و لنجان، برگزاری چهارمین جشن گلریزان شرکت فولاد مبارکه و شرکای تجاری این شرکت و جمع‌آوری ۲۰میلیارد ریال برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد، سرمایه‌گذاری در ساخت و بهره‌برداری از ایستگاه راه آهن «ریز» و اتصال مجتمع فولاد سبا به شبکه ریلی کشور و اختصاص بخشی از زمین‌های در تملک فولادمبارکه برای احداث فاز سوم آزادراه کنارگذر غربی اصفهان از مهم‌ترین این فعالیت‌ها بوده است. مدیرعامل گروه فولادمبارکه در بخش پایانی سخنان خود ضمن قدردانی از کارکنان شرکت و با تاکید بر اینکه افتخارات کسب شده در گروه فولادمبارکه موجب سربلندی همه ایرانیان است گفت: امیدواریم در سایه الطاف الهی و با عشق و علاقه و تعلق خاطر سازمانی که نزد کارکنان است این موفقیت‌ها همواره تداوم داشته باشد.

توجه به کیفیت تولید، همگام با جلب رضایت مشتری
دکتر منوچهر نیکفر، معاون فناوری و فناوری شرکت فولاد مبارکه در حاشیه همایش ملی روز استاندارد، با اشاره به کسب عنوان نمونه ملی این شرکت گفت: تولید محصولات کیفی و استاندارد و رعایت حقوق شهروندی ازجمله حقوق مشتریان، کارکنان، جامعه و سایر طرف‌های ذینفع از جمله اقداماتی بوده که در سال‌های اخیر انجام شده است.وی، انجام فعالیت‌های جدی و شاخص در حوزه استانداردها و کیفیت، مشارکت فعال در تدوین استانداردهای ملی و بین‌المللی، استقرار سیستم‌ها و مدل‌های کیفیت جامع و تعالی سازمانی و همچنین دریافت گواهینامه‌های معتبر استانداردهای جهانی در بخش‌های کیفیت، ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست را معیارهای اصلی در انتخاب واحدهای نمونه استاندارد دانست. نیکفر ترویج، آموزش و اطلاع‌رسانی درباره اهمیت استانداردها در جوامع و نقش آنها در دستیابی به تامین، ایمنی، سلامت، بهداشت و حقوق شهروندی مردم و همچنین انتخاب افراد و سازمان‌های برتر را که فعالیت‌های ویژه‌ای در حوزه‌های مربوط به تعالی، تحول، استاندارد و کیفیت انجام داده‌اند، از مهم‌ترین اهداف برگزاری این آیین دانست. معاون فناوری فولاد مبارکه با اشاره به اینکه در سال گذشته و امسال شرکت فولادمبارکه در چارچوب استراتژی‌ها و اهداف خود مجموعه‌ای از اقدامات و فعالیت‌های اجرایی را دنبال کرده است، گفت: رونمایی از مدل ارزیابی جامع فولادها (IR-MARKING) که با حمایت و همکاری ریاست محترم سازمان ملی استاندارد و همکاران‌شان و همچنین با مشارکت دانشگاه صنعتی اصفهان، پژوهشکده فولاد ایران و انجمن تولیدکنندگان فولاد انجام شد، ارزیابی مدل تعالی شرکت از سوی ارزیابان جایزه کیفیت اروپا (EFQM)، دریافت گواهینامه‌هایISO۱۰۰۰۲ و۱۰۰۰۴ ISO (استانداردهای رسیدگی به شکایات مشتریان و نظرسنجی از مشتریان)، مشارکت در تدوین استانداردهای ملی و بین‌المللی، حضور فعال و موثر در کمیته‌های متناظر ISO به‌ویژه TC۱۷ (کمیته متناظر فولاد) و ۳۳ TC (کمیته متناظر فرآورده‌های نسوز و دیرگدازها) و برخی اقدامات دیگر ازجمله این فعالیت‌ها بود که در انتخاب شرکت فولادمبارکه به عنوان واحد نمونه استاندارد استانی و کشوری موثر بوده است. وی اظهار امیدواری کرد: با تصویب و نهایی شدن مدل ارزیابی جامع IR- MARKING که همراستا با رویکردها و شعار امسال سازمان جهانی استاندارد (استانداردها شهرها را هوشمندتر می‌سازند) است، نقش موثر استانداردها در حمایت از حقوق شهروندی در کشور، پررنگ‌تر و همتراز کشورهای پیشگام در این عرصه شود.گفتنی است همایش استانی روز استاندارد در اصفهان در سالن نگین نقش جهان با حضور استاندار اصفهان، رئیس سازمان ملی استاندارد، جمعی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، رئیس اتاق بازرگانی و مدیرکل استاندارد اصفهان و جمعی از مدیران، مسئولان و فعالان اقتصادی برگزار شد و در آن همایش با اهدای لوح و تندیس از واحدهای نمونه ملی و استانی تجلیل به عمل آمد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید