اطلاعات بیشتر

راه اندازی هشت طرح جدید سیمان روزانه ۳۲ هزار تن به تولید کشور می افزاید

سیمان

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

پروژه هایی که راه اندازی آنها در سال جاری پیش بینی شده در استان های البرز، بوشهر، ایلام، سیستان و بلوچستان ، خراسان رضوی، فارس و خوزستان واقع است .

برپایه اطلاعات انجمن یاد شده، راه اندازی آسیاب سیمان در کارخانه آبیک ( استان البرز) با ظرفیت روزانه هشت هزار و ۵۰۰ تن که از تسهیلات بانک صادرات برخوردار شده، یکی از این هشت طرح است.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

استان خوزستان دارای دو طرح عمران آریا و توسعه کارون به ترتیب با ظرفیت روزانه سه هزار و ۳۰۰ و سه هزار و چهار صد تن است که پیش بینی شده است امسال به بهره برداری برسند. این طرح ها از تسهیلات بانک های ملی و صادرات برخوردار شده اند.

براساس آمار موجود، در زمینه سیمان خاکستری استان تهران با ۱۳ درصد بالاترین سهم را دارد و استان های اصفهان و خراسان رضوی به ترتیب با ۹٫۷ و ۷٫۸ درصد در رتبه های بعدی جای دارند.

برابر اطلاعات انجمن کارفرمایان صنعت سیمان، پروژه مند دشتی در استان بوشهر با ظرفیت روزانه سه هزار و ۴۰۰ تن با بهره مندی از تسهیلات بانک ملی، دهلران در استان ایلام با ظرفیت روزانه سه هزار و ۳۰۰ تن از تسهیلات بانک ملت برخوردار شده اند.

میانگین رشد ظرفیت و تولید سیمان برپایه اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت در فاصله سال های ۹۵- ۱۳۸۵ به ترتیب برابر با ۴٫۶ و هشت درصد بوده، اما با وجود کاهش تولید سیمان در سالهای ۹۵- ۱۳۹۳ ظرفیت تولید این صنعت همچنان در حال افزایش است .

پروژه تیس چابهار در استان سیستان وبلوچستان با ظرفیت روزانه سه هزار و ۳۰۰ تن با برخورداری از تسهیلات بانک سپه و مجد خواف در استان خراسان رضوی نیز با ظرفیت روزانه سه هزار و ۳۰۰ تن با بهره مندی از تسهیلات بانک ملی از دیگر برنامه های مورد پیش بینی است و طرح توسعه لارستان در استان فارس هم با ظرفیت روزانه سه هزار و ۳۰۰ تن از تسهیلات بانک صادرات برخوردار شد .

براساس آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت، ظرفیت تولید سیمان کشور در سال ۱۳۸۵ به میزان ۳۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تن بود که به میزان ۳۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تن تولید شد و در سال ۱۳۹۲ در حالی که ظرفیت تولید ۷۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تن بود به میزان ۷۱ میلیون تن تولید انجام شد که این رقم بالاترین میزان در دوره ۹۵ – ۱۳۸۵ است .

پارسل ظرفیت سیمان کشور به رقم ۸۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تن رسید، اما میزان تولید برابر با ۵۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تن بود.

برپایه آمارهای بین المللی سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ جمهوری اسلامی ایران با سهم ۱٫۶ درصدی، رتبه هفتم جهانی را به خود اختصاص داد .

همچنین چین، هند، آمریکا در سالهای یاد شده ۵۷، ۶٫۶ و ۲ درصد از تولید جهان را به خود اختصاص دادند .

چین در سال ۲۰۱۵ به میزان ۲ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تن و هند ۲۷۰ میلیون و آمریکا ۸۳٫۴ میلیون تن تولید کردند.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید