اطلاعات بیشتر

راه اندازی کارخانه‌های اسید سرچشمه و خاتون آباد به کاهش آلایندگی ها می انجامد

مس

احمد مرادعلیزاده روز یکشنبه با اشاره به پیشرفت ۶۵ درصدی کارخانه اسید سرچشمه و ۴۰ درصدی کارخانه اسید خاتون آباد خاطرنشان کرد: در حال حاضر شارژ کوره فلش نسبت به کوره قبلی (ریوب) بیشتر نیست، اما ما به دنبال نارضایتی مردم و به خطر افتادن سلامت همکاران‌مان نیستیم.

وی افزود: کارخانه‌ای را که با این همه زحمت به این نقطه رسیده و سرمایۀ ملی است و اینک بیش از ۱۶ هزار نفر در این مجموعه کار می‌کنند و زندگی حدود ۸۰ هزار نفر به طور مستقیم و ده‌ها هزار نفر دیگر به طور غیر مستقیم به کار آن‌ها وابسته است را نمی‌شود تعطیل کرد.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

مرادعلیزاده گفت: با راه اندازی ۲ کارخانه اسید در سرچشمه و خاتون آباد از میزان غلظت گاز و آلایندگی به نحو موثری کاسته خواهد شد.
وی تاکید کرد: با هماهنگی هخای انجام گرفته ، اگر گاهی اوقات، میزان و غلظت گازاز حد معمول فراتر رفت، اقدام به کم کردن شارژ کوره می کنیم تا مشکلی برای افراد ساکن در شهر و کارخانه به وجود نیاید.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به شرایط تولید در منطقۀ کرمان گفت: با تلاش شبانه روزی همکاران ما در سرچشمه، میدوک و شهربابک، تا پایان دی ماه برنامه تولید از برنامه پیش بینی شده جلوتر است.

مرادعلیزاده در ادامه به تاسیس ۲ مجتمع مس سرچشمه و شهربابک اشاره کرد و گفت: با جدا شدن این دو مجتمع باید فضای رقابت و رفاقت ایجاد شود تا همه افرادی که در این دو مجتمع کار می‌کنند، در کمال آرامش، برادری و برابری در کنار هم فعالیت کنند و این مهم باید در همه زمینه‌ها وجود داشته باشد.
وی در ادامه به معرفی دو مدیر جدید مجتمع مس سرچشمه و شهربابک اشاره کرد و گفت: در بین افراد با تجربه و کاردان که در شهربابک وجود داشت، محمد حسانی را انتخاب کردیم ،زیرا ایشان از سوابق بسیار خوبی در استان بخصوص شهربابک برخوردار هستند.
مرادعلیزاده در بیان انتخاب حسین احمدی به عنوان مدیر مجتمع سرچشمه گفت: ایشان را از دو جهت انتخاب کردیم. هم رفسنجانی هستند و هم به مسائل و مشکلات تولید اشراف کامل دارند.
مدیر پیشین مس منطقه کرمان عنوان کرد: علی رغم همه مشکلات و تحریم‌ها، تولید و توسعه در مس متوقف نشده است

محمد حسنی در این نشست افزود: در طول یکسال و نیم گذشته که بنده این مسئولیت را بر عهده داشتم ، با توجه به همه مشکلاتی که وجود داشت، نگذاشتیم تولید متوقف شود و اگر به موفقیتی دست پیدا کردم، حاصل تلاش تمام همکارانم در این مجموعه بوده است.

وی گفت :در طول دوران مسوولیتم، از کرامت کارکنان ( از کارگر ساده تا مدیر ارشد شرکت) دفاع کردم و تمام تلاش خود را در جهت ایجاد محیطی سالم، حرفه ای و رشد استعدادها به‌کار بردم.
حسنی افزود: در بیرون از شرکت نیز تعامل و همکاری خوبی با مسئولان استان بخصوص شهرهای رفسنجان و شهربابک داشتم و در طول این مدت تجربیات خوبی را در کنار همکارانم کسب کردم.
وی در ادامه با اشاره به بحران‌ها و مشکلات در زمان مسئولیت کاری خود، گفت: علی رغم همه مشکلات و تحریم‌ها، تولید و توسعه مس هیچ‌گاه از برنامه زمان‌بندی عقب نبوده و حتی جلوتر است و هم اکنون در استان کرمان ۱۰ طرح بزرگ در حال بهره‌برداری یا آمادۀ افتتاح داریم.

محمد حسانی مدیر مجتمع مس شهربابک بیان کرد: رسیدگی به مشکلات کارکنان و تعامل با مسئولان شهرستان از اولویت‌های اصلی مجتمع مس شهربابک است.
وی افزود: در مجموعه مس ایمان به کار و سختکوشی در کار وجود دارد و امیدواریم این ظرفیت‌ها، روز به روز افزایش یافته و به کمال برسیم.

حسانی به آلودگی در خاتون آباد اشاره کرد و گفت: در بحث آلودگی در خاتون آباد مسائل و مشکلاتی برای مردم به وجود آمده بود، ما با یک تعامل ۱۰۰ درصدی با کسانی که در این قضیه دخیل بودند اعم ازسازمان ها مختلف وارد مذاکره شدیم و هر جا که حق با آن‌ها بود، از آن تبعیت کردیم.
حسین احمدی مدیر مس سرچشمه هم گفت: کار کردن در مجموعه مس جزو افتخارات هر شخصی است امید است بتوانیم با همکاری همه همکاران در سرچشمه و شهربابک، در پایان گزارش خوبی را از عملکردمان ارائه بدهیم.

وی افزود: در حوزه تولید ظرفیت خوبی داریم، رسیدگی به مسائل پشتیبانی و پرداختن به حواشی ، بیشترین وقت را از مدیران ارشد مس می‌گیرد و البته که شرکت های بزرگ مشکلات بزرگی نیز دارند.
احمدی به وجود نیروی انسانی توانمند در مجموعه مس اشاره کرد و گفت : پاسداشت و نگهداری از این نیروها و بالابردن راندمان کاری از اولویت‌های اصلی است.

لینک کوتاه مطلب

اخبار صنعتی مس حسین مهرآبادی دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ 444 بازدید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید