ذوب آهن اصفهان
ذوب آهن اصفهان میزبان پیشگامان صنعت فولاد

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان نوشت: عدم استفاده ذوب آهن اصفهان از یارانه انرژی و اقدام در جهت ساخت و راه اندازی دیگر واحد‌های فولادی کشور از جمله برجستگی‌های این شرکت است.
ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین صنعت فولاد کشور همچنان به عنوان یک شرکت بزرگ و خوشنام در سطح کشور مطرح است.
در همایش پیشگامان انقلاب و صنعت که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و با حضور مدیران عامل و دیگر مسئولین سابق ذوب آهن و مدیران و سرپرستان فعلی این شرکت در روز سه شنبه ۷ اسفند ماه سال جاری در تالار آهن برگزار شد، روند فعالیت ها، چالش ها، طرح‌های توسعه، موفقیت‌ها، تولیدات، مسئولیت‌های اجتماعی و مسایل پیش روی این مجتمع عظیم صنعتی مورد بررسی قرار گرفت.
مهندس یزدی زاده مدیر عامل ذوب آهن اصفهان در این همایش ضمن مرور تحولات و اقدامات ذوب آهن در سال‌های اخیر، به تولید محصولات جدید در این شرکت اشاره کرد و گفت: در سال ۹۷ با یک اقدام اساسی و افزایش سرمایه از ماده ۱۴۱ خارج شدیم و در اقدامی دیگر بخشی از بدهی‌های ذوب آهن با مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت تهاتر شد و در سال آینده نیز با استفاده از این پتانسیل بدهی‌های ذوب آهن کمتر خواهد شد.
وی در ادامه افزود: هزینه‌های مالی ذوب آهن اصفهان در سال ۹۷ کاهش یافته و با سود دهی مناسب در سال جاری زیان انباشته شرکت به کمتر از ۱۰۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.
مهندس یزدی زاده سپس با اشاره به اقدامات اجرایی و فنی سال جاری در ذوب آهن گفت: تولید ریل ملی به عنوان یک ایده جدید از سه سال قبل در ذوب آهن مطرح بود که در سال جاری این محصول تولید و عرضه شد. همچنین تولید تیرآهن H۳۰۰ با تولید بیم بلانک به ثمر رسید و این شرکت قادر است محصولات صنعتی و جدید خود را متنوع کرده و میزان تولید آن‌ها را افزایش دهد.مدیر عامل ذوب آهن در ادامه مهمترین مشکل و دغدغه این مجتمع عظیم صنعتی در حال حاضر را تهیه مواد اولیه معرفی کرد و یادآور شد: ذوب آهن در داخل هیچ مشکلی ندارد و تولید این شرکت با تامین مواد اولیه و راه اندازی مجدد کوره بلند شماره یک در سال آینده با فعالیت سه کوره بلند به سه میلیون و ۶۰۰ هزارتن خواهد رسید.
مهندس یزدی زاده در پایان گفت: این شرکت میزبان حدود ۱۴۰۰۰ نیروی انسانی بوده که سرمایه اصلی این شرکت هستند و همگی با هوش، زحمتکش و با انگیزه می‌باشند و با وجود آن‌ها قادر به انجام کار‌های بزرگتر خواهیم بود.

در این همایش چند تن از مدیران عامل ومعاونین اسبق ذوب آهن نیز نظرات و خاطرات خود از فعالیت در این کارخانه را برشمردند.

دکتر بهرام سبحانی مدیر عامل اسبق و رئیس هیئت مدیره فعلی ذوب آهن و مرد سال فولاد ایران بود طی سخنانی از خاطرات حضور خود در صنعت فولاد و از جمله کار در ذوب آهن و فولاد مبارکه سخن گفت و یادآور شد: ذوب آهن اصفهان به عنوان قدیمی‌ترین صنعت فولاد کشور همچنان به عنوان یک شرکت بزرگ و خوشنام در سطح کشور مطرح است و انشاا… با همت کارکنان و راه اندازی مجدد کوره بلند شماره یک تا شهریور سال ۹۸ به تولید سه میلیون و ۶۰۰ هزار تن خواهد رسید.

مهندس حسن آذربایجانی از مسئولین سابق این شرکت در سخنان خود گفت: ماپایه گذار صنعت در کشور بودیم و در حد توان در این زمینه قدم برداشتیم. انتظار ما این است که مدیر عامل فعلی با کمک کارکنان خود بیش از پیش در جهت حفظ و گسترش تولید، تکریم کارکنان و بازنشستگان و احیاء عظمت و نام ذوب آهن بکوشند و در سال‌های آینده، تولید این شرکت را افزایش دهند.

مهندس اصلانی دیگر مدیر عامل اسبق ذوب آهن گفت: برای من باعث افتخار است که عمر خود را در ذوب آهن طی کردم و با کارکردن در این کارخانه مامور خدمت در صنایع دیگر مانند صنایع دفاع، مس و سیمان شدم.

مهندس محمد رضا فرقدانی دیگر سخنران این مراسم بود. این مدیر عامل اسبق ذوب آهن گفت: من از اولین فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف بودم که در سال ۱۳۴۹ در ذوب آهن استخدام شدم و تا زمان بازنشستگی در سال ۱۳۸۱ سمت‌های مختلفی از جمله مسئولیت پدافند غیرعامل در زمان جنگ را بر عهده داشتم. وی گفت: ۲ سال آخر خدمت را نیز به عنوان مدیر عامل در خدمت همکاران بودم. وی سپس خاطرات خود از زمان حضور مهندسان روسی و بمباران‌های کارخانه در زمان جنگ را برشمرد.

مهندس مسعود ابکاء دیگر مدیر عامل اسبق ذوب آهن نیز در سخنان خود از انجام مسئولیت‌های اجتماعی ذوب آهن در لنجان، استان اصفهان و کشور سخن گفت و یادآور شد: مهمترین کار ذوب آهن عدم استفاده از یارانه انرژی در کشور و تلاش و فعالیت در جهت ساخت و راه اندازی دیگر واحد‌های فولادی کشور است.

درپایان همایش مهندس حسین فخاری از معاونین اسبق شرکت درمورد شکل گیری انجمن پیشگامان صنعت فولاد کشور واهداف آن سخن گفت: ویادآور شد: دربهار ۹۸ مجمع عمومی این انجمن برگزار خواهد شد.

امیرمحمد دارابی

برچسب ها

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید