اطلاعات بیشتر

وزیر صنعت: به زودی در تولید ۱۰ تن طلا رکوردزنی می‌کنیم

به گزارش ایلنا وزیر صنعت گفت: صادرات مواد معدنی ما افزایش داشته و به زودی در تولید ۱۰ تن طلا رکوردزنی خواهیم کرد. ما در سال گذشته ۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان طرح معدنی اجرا کردیم و امیدواریم امسال این رقم به ۱۱ هزار میلیارد تومان برسد.
صبح امروز وزیر صنعت در مجمع ایمیدرو با اشاره به اهمیت جذب سرمایه‌گذاری و مشارکت بخش خصوصی گفت: مدیریت مهمترین اصل برای جذب سرمایه‌گذاری و مشارکت در مناطق محروم و کمتر سلطه یافته است و این مساله ربطی به میزان اکتشافات ندارد.

شریعتمداری ادامه داد: کشور ما در زمینه اکتشاف وضعیت خوبی دارد. فولاد مکران یکی از همین منابع خدادادی است که در سال ۹۵ راه‌اندازی و در آن سرمایه‌گذاری زیادی صورت گرفته است.

مواد معدنی باید در پیشانی اقتصاد مقاومتی قرار بگیرد
وزیر صنعت گفت: در حوزه معدنی ارزش افزوده کم است. اما در صنایع معدنی این رقم بالاتر می‌رود. بر همین اساس این صنعت باید در پیشانی اقتصاد مقاومتی قرار بگیرد. ما نیز در این صنعت پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم و دارایی‌های ایمیدرو افزایش یافته است، البته دولت و سازمان‌های توسعه‌ای به دنبال این افزایش نیستند.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

تولید طلا در ایران رکورد زد
وی افزود: براساس نقشه راه ۲۰۰ محدوده امیدبخش پیدا شده که اینها علاوه بر ۴۰۰ محدوده قبلی است. ما این محدوده‌ها را فردا اعلام خواهیم کرد تا بخش خصوصی برای حضور در آنها پیشنهاد دهد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید