اطلاعات بیشتر

خام فروشی معادن ممنوع

madan

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

جعفر سرقینی در حاشیه همایش انجمن مهندسی معدن افزود : صادرکنندگان و بهره برداران معاون از حالا تدابیر لازم را بیندیشند چون تا پایان سال محدودیت هایی از جمله عوارض بر تولید محصولات صنایع معدنی برقرار می شود.
وی گفت : ظرفیت تولید در بخش های مختلف معدنی در بحث فولاد در کشور ۲۸ میلیون تن، تولید کنستانتره ۴۲ میلیون تن و تولید گندله ۲۷ میلیون تن است که در بخش فولاد به خودکفایی رسیدایم.
سرقینی درباره صادرات محصولات معدنی در ۶ ماه اول سال جاری گفت: صادرات فولاد ۳ میلیون تن بوده که تا آخر سال به ۶ میلیون تن خواهد رسید.
وی تصریح کرد: در نیمه نخست سال، صادرات فلزات غیرآهنی ۳.۵ میلیارد دلار بوده که نسبت به سال گذشته ۲۱ درصد رشد داشته است.
معاون امور معادن و صنایع معدنی با اشاره به رتبه چهارم تولید سیمان در دنیا گفت: ظرفیت تولید ۸۰ میلیون تنی سیمان را داریم اما به دلیل محدودیت در صادرات و همچنین وضعیت افغانستان و عراق و کاهش ساخت و ساز میزان تولید به ۶۰ میلیون تن رسیده است.
سرقینی ادامه داد : در بخش کاشی نیز در ردیف رتبه چهارم دنیا هستیم وبا توجه به نبود صادرات میزان تولید کاهش یافته و به ۵۲۰ میلیون مترمربع رسیده است که در صورت صادرات به ۶۰۰ میلیون تن خواهد رسید.
معاون امور معادن و صنایع معدنی افزود : حدود ۴۰۰ هزار کیلومترمربع زمین در قالب پهنه اکتشافی تحویل دادیم که ۱۰ درصد ان متعلق به بخش خصوصی است .
وی با اشاره به اینکه بودجه اکتشافات معدنی بسیار ناچیز است گفت: ما روی اکتشاف بخش خصوصی و غیردولتی حساب کردیم ، اما ستقبال خوبی نمی شود.
وی افزود : اعلام کرده ایم هر کس در پهنه های معدنی کار اکتشافی کند بصورت انحصاری اداره خواهد کرد.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید