خام فروشی ۹۰ درصد تولیدات مس

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت و ضرورت احداث صنایع پایین دستی مس گفت : اینک ۹۰ درصد از تولید مس در معادن ایران به صورت خام به کشورهای خارج صادر می شود.

خام فروشی تولیدات مس

به گزارش ایرنا ،احمد انارکی محمدی شامگاه شنبه در نشست گفتمان کارآفرینان با مسئولان در محل فرمانداری رفسنجان افزود: بزرگترین معدن روباز مس خاورمیانه در رفسنجان است که لازم است در تولیدات مس و راه اندازی صنایع پایین دستی مس تلاشی وافر شود.
وی بیان کرد: ۵۰۰ هکتار زمین در این راستا و برای اجرای طرحهای صنایع پایین دستی مس در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان در نظر گرفته شده است.
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: کارآفرینان‌ با روحیه خلاقیت و نکته سنجی می توانند در تمام مواقع برای جامعه افتخار آفرین باشند و به واسطه کارآفرینی و استفاده از ظرفیت ‌ها و خلاقیت است که برخی شرکتهای خارجی در دنیا هزار میلیارد دلار در سال ارزش سهام شان است .
وی با اشاره به اینکه در فضای کسب و کارهای جدید تفکرات جدید نقش مهم دارند تصریح کرد : دلال‌ بازی با دلار به صورت غیرکارشناسی انجام شد و با بی تدبیری دلار روند افزایشی را طی کرد.
انارکی محمدی افزود: در این زمینه سه هزار نفر کل دلار کشور را در دست گرفتند و دلار به بالاترین نرخ رسید و رئیس جمهوری هم نظرشان این است که دلار به زیر ۱۰ هزارتومان برسد که امیدواریم تدابیری اندیشیده شود و قیمت دلار به پایین ترین نرخ برسد.
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم رفسنجان ۳۱ و نیم درصد مالیات نسبت به کل کشور بیشتر پرداخت کردند.
انارکی محمدی اظهار داشت: این رقم نسبت به سال ۹۲ حدود ۶۳ درصد افزایش یافته بود که با پی گیرها بخشی از آن کم شد.
وی افزود: به دلیل وجود معادن در این شهرستان هر ساله این مالیات افزایش یافت که خوشبختانه اکنون کاهش یافته و امیدواریم روند کاهشی را طی کند.
انارکی محمدی در بحث انتشار سموم کشاورزی در رفسنجان بیان کرد: سال گذشته ۱۲۵ سم فروشی غیر مجاز در این شهرستان تعطیل شد.
وی تاکید کرد: اراضی پسته به صورت خرده مالکی هستند که مالکان در هر تاریخی و به صورت بی رویه سموم را منتشر می کنند و موجب بروز خسارات به آب و هوا، کودکان، مردم و اراضی می شوند.
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: سمپاشی هوایی موفقیت آمیز و در دست پی گیری است اگر امکان باشد در یک تاریخ واحد کل اراضی پسته سمپاشی شود تا از بروز خسارات جلوگیری شود.
انارکی محمدی به اختصاص یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات دولتی برای اجرای طرحهای روستایی از ۲ سال گذشته اشاره و تصریح کرد: طی مدت یاد شده ۲۰ درصد این اعتبار آن هم با بروکراسی های اداری جذب شده امیدواریم که ۸۰ درصد دیگر نیز در راستای اشتغالات روستایی و طرحهای زیر ۱۰ هزار نفر جذب شود و آمار بیکاری کاهش یابد.
*۱۵۰ تعاونی در استان کرمان تشکیل شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان نیز در این نشست به ایجاد ۱۵۰ تعاونی در استان کرمان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: اگر در سال سه هزار شغل در رفسنجان ایجاد کنیم نرخ بیکاری شهرستان را می توان ثابت نگه داشت.
رضا اسماعیلی بیان داشت: وضعیت کارآفرینی در رفسنجان نسبت به دیگر شهرستان های کرمان خوب نیست و آمار بیمه شدگان تأمین اجتماعی رشد چندانی ندارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان تصریح کرد: نسبت به موضوع اشتغال در رفسنجان باید حساسیت بیشتری وجود داشته باشد.
شهرستان رفسنجان با جمعیت ۳۱۱ هزار نفر در ۱۱۰ کیلومتری کرمان قرار دارد.

لینک کوتاه مطلب

اخبار صنعتی مس خورشیدی یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ 165 بازدید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید