حمل ریلی فولاد- مدیرکل راه‌آهن اصفهان گفت: حمل ترکیبی بیش از ۱.۵ میلیون تن محصولات فولاد کویر کاشان در ۲ فاز توسط راه‌آهن اصفهان انجام می‌شود.

حمل ریلی فولاد

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، سید رضا سادات حسینی مدیرکل راه‌آهن اصفهان با اعلام این خبر گفت: حمل ترکیبی بیش از ۱.۵ میلیون تن محصولات فولاد کویر کاشان در فاز اول و دوم به‌صورت تخلیه شمش فولادی از مبادی فولاد خوزستان و فولاد یزد و بارگیری میلگرد و کلاف میلگرد از طریق جاده به ایستگاه کاشان و از طریق ریل به مقاصد بندرعباس، مهاباد و مراغه صورت می‌گیرد.

وی افزود: در راستای تحقق برنامه ششم توسعه و افزایش سهم ریل در جابجایی بارهای استان، با برگزاری نشست‌ها و جلسات متعدد با مدیران کارخانه فولاد کویر کاشان و مدیر راه و ترابری و حمل‌ونقل جاده‌ای، مقرر شد حمل محصولات این کارخانه به‌صورت مشترک و ترکیبی از طریق ریل و جاده انجام شود.

وی با بیان اینکه حمل و بارگیری از ایستگاه راه‌آهن کاشان انجام می‌شود و فاصله کارخانه فولاد کویر کاشان تا ایستگاه محمدآباد ۱۲ کیلومتر است خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم در فاز سوم با احداث خط ریل آنتنی از کارخانه فولاد کویر به ایستگاه محمدآباد کلیه این بار بر روی ریل قرار گیرد و میزان بار بارگیری و حمل شده به این کارخانه به ۳ میلیون تن خواهد رسید.

خورشیدی

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید