اطلاعات بیشتر

ثبت رکورد تولید در کارخانه تغلیظ میدوک

cu2

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

مهندس رضا ابراهیمی مدیر امور تغلیظ میدوک با تأکید بر اینکه تغلیظ میدوک بین سال‌های ۹۲ تاکنون چنین رکورد تولیدی را ثبت نکرده است، گفت: این میزان تولید در مقایسه با سال گذشته که رکورد تولید آن در آذرماه ثبت شد و به تولید ۱۲ هزار و ۸۵۴ تن کنسانتره دست یافت، موفقیت بزرگی محسوب می‌شود.
وی تصریح کرد: با افزایش عمق برداشت از معادن، کاهش عیار ماده معدنی اتفاق می‌افتد دست یافتن به این میزان تولید از اهمیت زیادی برخوردار است.
ابراهیمی همچنین با مقایسه میزان تولید شش‌ماهه نخست تغلیظ میدوک در سال ۹۴ و ۹۵ اظهار داشت: کانس تولیدی در شش‌ماهه نخست امسال مجموعاً ۷۳ هزار ۸۹۰ تن بوده است در حالی که در مدت مشابه سال گذشته ۶۹ هزار و ۶۲۱ تن بوده است.
مدیر امور تغلیظ میدوک در ادامه با اشاره به اهداف کیفی سال ۱۳۹۵ امور تغلیظ میدوک مس منطقه کرمان که در راستای اقتصاد مقاومتی تدوین شده است اظهار داشت: کاهش برق مصرفی، افزایش درصد بازیافت آب دیپکن، افزایش بازیابی سولفوری کارخانه، افزایش راندمان عملیاتی کارخانه (افزایش در دسترس‌پذیری تجهیزات) و کاهش ۷ درصد هزینه‌های مستقیم جزو مهم‌ترین اهداف امور تغلیظ میدوک در سال جاری بوده است.
ابراهیمی با تأکید بر اینکه اهداف فوق تا حد زیادی تحقق‌یافته است در خصوص کاهش نرخ برق مصرفی کارخانه گفت: میزان مقایسه نرخ مصرف برق در بازه زمانی شش‌ماهه نخست سال ۹۴، نشان‌دهنده مصرف ۲۴/۰۵ کیلو وات بر تن سولفور بوده است در حالی که در شش‌ماهه نخست سال ۹۵ نرخ مصرف برق برای هر تن سولفور به ۲۲/۲۹ کیلووات رسیده است که این میزان کاهش بین سال‌های ۸۹ تا ۱۳۹۵ رکورد خوبی در کاهش مصرف انرژی برای امور تغلیظ میدوک محسوب می‌شود.
وی افزود: همچنین متوسط تناژ فراوری خاک در شش‌ماهه سال ۹۴، ۷۸۲ تن بر ساعت بوده است که در شش‌ماهه امسال با افزایش بهره‌وری کارخانه به ۸۴۵ تن بر ساعت رسیده است.
به گزارش مس پرس، مدیر امور تغلیظ میدوک در پایان با اشاره به اینکه یکی از نشانه‌های افزایش بهره‌وری بالا بردن سطح آماده‌به‌کاری تجهیزات و کاهش ساعات توقف کارخانه است، اظهار داشت: در شش‌ماهه نخست سال گذشته مجموعاً ساعات توقف کارخانه تغلیظ حدود ۲۲۷ ساعت بوده است، در حالی که در شش‌ماهه نخست امسال با افزایش بهره‌وری کارخانه حدود ۱۶۷ ساعت توقف در کارخانه داشتیم.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

لینک کوتاه مطلب

اخبار صنعتی مس مهرداد خانقلی جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ 717 بازدید

برچسب ها

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید