اطلاعات بیشتر

تولید ورق ۸میلیمتری مخازن تحت فشار نفت در فولاد اکسین

فولاد

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

امین آسیابان مدیر ارشد حوزه تولید شرکت فولاد اکسین خوزستان با اشاره به این دستاورد بزرگ در این شرکت اظهار کرد: ورق عریض با گرید A537cl1 با ضخامت هشت میلیمتر و عرض سه هزار و ۲۰۰میلیمترکاربرد بالایی در ساخت مخازن تحت فشار در صنایع نفت و گاز دارد.

وی افزود: این نوع ورق عریض به دلیل کاربرد بالا تاکنون از خارج کشور تهیه شده و همین امر باعث خروج ارز زیادی از کشور می شد اما به همت تلاشگران داخلی موفق شدیم کشور را از ورود این نوع ورق بی نیاز کنیم.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

مدیر ارشد حوزه تولید شرکت فولاد اکسین ادامه داد: این شرکت توانایی تولید ظرفیت بالایی از این نوع ورق را داشته و امید است باتوجه به سال اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخل، شرکت های داخلی از سرمایه های داخلی حمایت کنند.

وی همچنین با اشاره به تست های کیفی صورت گرفته برروی این محصول گفت: ورق عریض با گرید A537cl1 پس از فرایند عملیات حرارتی نرمالایزینگ مورد استفاده قرار می گیرد.

حمایت شرکت ها از تولید کنندگان داخلی یکی از نیازهای جدی شرکت هایی نظیر فولاد اکسین است چرا که در غیر این صورت هدفگذاری تولیدکنندگان داخلی برای ایجاد اشتغال پایدار و جلوگیری از خروج ارز از کشور محقق نخواهد شد.
پیش از این شرکت فولاد اکسین خوزستان در سال ۱۳۹۴ اقدام به تولید ورق A537cL2 به سفارش شرکت پایانه های نفتی ایران و به منظور استفاده و کاربرد در مخازن ذخیره سازی نفت در این واحد صنعتی کرد.

این ورق نیز در مخازن ذخیره و تحت فشار نفت به کار می رود و امکان تولید آن از ضخامت ۱۰ تا ۱۲۰ میلیمتر و عرض یک هزار و ۱۰۰ تا چهار هزار و ۵۰۰ میلیمتر وجود دارد.
کارهای مربوط به آنالیز و تولید این ورق به صورت کامل در شرکت فولاد اکسین خوزستان صورت گرفته و این در حالی است که تاکنون این ورق از کشورهای اروپایی و شرق آسیا تهیه می شد.

همچنین علاوه بر این ۲ محصول، محصول دیگری به نام هارد اکسین در سال های اخیر توسط این شرکت در حال تولید است که این ورق از نوع ورق تحت سایش بوده و در صنایع سیمان و کارخانه های فولادی که به ورق با استحکام بالا و سایش نیاز دارند، کاربرد دارد.

این محصول نیز در سال های گذشته از کشور سوئد وارد می شد که برای نخستین بار در کشور توسط شرکت فولاد اکسین تولید شد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید