اطلاعات بیشتر

تاکید مدیرعامل فولاد مبارکه بر تولید ورق در کشور

تولید ورق فولادی در کشور - فولاد مبارکه اصفهان

مهندس حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل گروه فولاد مبارکه در جریان بازدید از شرکت‌های ورق خودرو و فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری بر تولید ورق رویه نمایان موردنیاز صنعت خودروسازی کشور و راه‌اندازی هرچه سریع‌تر واحد فولادسازی فولاد سفیددشت تاکید کرد.

توسعه تکنولوژی لازمه اصلی صنایع کشور مدیرعامل فولاد مبارکه پس از بازدید از خطوط تولید شرکت ورق خودرو و دیدار با مدیران و کارکنان این شرکت، ضمن قدردانی از عملکرد این شرکت گفت: این‌که در حال حاضر با تلاش کارکنان شرکت ورق خودرو، خودروسازان کشور به هیچ عنوان نیاز به واردات ورق‌های موردنیاز بخش داخلی خودرو ندارند یک مزیت و دستاورد بزرگ برای کشور محسوب می‌شود.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

مهندس عظیمیان در ادامه به طرح‌های توسعه در دست اجرای شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری اشاره و تصریح کرد: باید با اجرای توسعه‌های مدنظر در این شرکت به‌عنوان تنها تولیدکننده ورق‌های گالوانیزه خودرویی در خاورمیانه، بخش اعظمی از ورق رویه نمایان مورداستفاده در صنایع خودروسازی کشور تولید شود. وی افزود: در همین راستا بخش قابل توجهی از تجهیزات اصلی از قبیل دستگاه کنترل اتوماتیک لایه پوشش روی، دستگاه کشش ده تنی، تجهیز کنترل خودکار کیفیت سطحی ورق و تجهیزات مهم دیگری خریداری و تامین شده‌اند. ضمن این‌که در این فرآیند بخشی از تجهیزات موردنیاز نیز بومی سازی شده است. مدیرعامل گروه فولاد مبارکه خاطر نشان کرد: برنامه‌های توسعه این شرکت به‌طور مشترک با شرکت‌های ایران نظیر فولاد مبارکه انجام خواهد شد.

تاکید مدیرعامل گروه فولاد مبارکه بر اتمام هرچه سریعتر پروژه فولادسازی فولاد سفیددشت

مدیرعامل فولاد مبارکه در جریان بازدید از شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری بر اهمیت اتمام هرچه سریعتر پروژه فولادسازی این شرکت تاکید کرد. وی در همین خصوص با اشاره به این‌که عملیات ساخت واحد فولادسازی و نصب تجهیزات این شرکت بیش از ۷۰ درصد پیشرفت داشته است، تصریح کرد: مطابق برنامه، پیش‌بینی شده که در نیمه دوم سال آینده با همت کارکنان و حمایت‌های لازم، این بخش نیز به بهره‌برداری برسد. وی در ادامه، ضمن دیدار با مدیریت و کارکنان شرکت فولاد سفیددشت گفت: به بهره‌برداری رسیدن واحد فولادسازی این شرکت گام دیگری در مسیر تحقق هدف‌گذاری گروه فولاد مبارکه در جهت حفظ سهم تولید بیش از ۴۵ درصدی فولاد کشور است.

وی ضمن قدردانی از عملکرد کارکنان این شرکت در تولید آهن اسفنجی گفت: با توجه به اینکه کارکنان واحد احیا مستقیم این شرکت تا پایان مهرماه حدود ۳۰۰ هزار تن آهن اسفنجی تولید کرده‌اند و برنامه سالانه این واحد نیز تولید ۶۰۰ هزار تن است، باید شرایطی فراهم کرد تا این واحد نیز هرچه سریعتر به ظرفیت اسمی خود دست یابد.

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تامین آب موردنیاز این شرکت گفت: باید هرچه سریعتر پروژه‌های احداث تصفیه‌خانه آب شرکت که تاکنون ۲۰ درصد پیشرفت داشته و همچنین انتقال پساب بروجن به شرکت و تصفیه و بازچرخانی آن در خطوط تولید به بهره‌برداری برسد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید