تولید مس به روش لیچینینگ پیوسته
تولید مس به روش لیچینینگ پیوسته

اولین کارخانه تولید مس به روش لیچینینگ پیوسته در ایران با تسهیلات ۴۰ میلیارد ریالی صندوق بیمه فعالیت های معدنی فعالیت خود را آغاز کرده و سالانه ۵۰۰ تن مس تولید می کند.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از روابط عمومی صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیتهای معدنی، اولین کارخانه تولید مس در ایران به روش لیچینینگ پیوسته فعالیت خود را با دریافت تسهیلات ۴۰ میلیارد ریالی ماشین آلات از صندوق بیمه فعالیت های معدنی فعالیت خود را آغاز کرد.

روش لیچینگ حوزچه ای مداوم، روشی صنعتی پیشرفته سازگار با محیط زیست و منطبق با مفهوم توسعه پایدار است که در آن محصول فرایندی یعنی مس با استفاده از فرایند اسیدشویی از سنگ معدنی مس تولید می‌شود.

این کارخانه با ورودی ۵۴ هزار تن کانسنگ فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون با تولید سالانه حدود ۵۰۰ تن مس موجب اشتغالزایی ۵۸ نفر به طور مستقیم و تعداد زیادی نیرو به طور غیر مستقیم شده است.

کارخانه مذکور در ۸۵ کیلومتری دامغان – معلمان در روستایی به نام دیان واقع شده است که فعالیت خود را از سال ۹۴ آغاز کرده و اکنون یک ماه است که از تولید آزمایشی پودر مس و پس از آن آغاز تولید شمش مس مات در دستور کار قرار داده است.

در گذشته روش های مختلفی برای تولید مس از قبیل هیپ لیچینینگ و تانک لیچینینگ استفاده می شد، اما اکنون روش پیوسته به عنوان جدیدترین روش تولید مس در ایران به کار می رود.

این کارخانه با جدیدترین متد لیچینینگ در ایران با تسهیلات ۷۰ درصدی صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی شروع به فعالیت کرد.

خورشیدی

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید