رکورد شکنی شرکت مس سرچشمه در تولید مس آندی

افزایش تولید مس آندی در مجتمع مس سرچشمه
افزایش تولید مس آندی در مس سرچشمه

مس پرس| مهندس «حبیب‌الله ضیاءالدینی» در جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه مورخ ۰۲/۱۱/۱۳۹۷ گفت: در دی‌ماه امسال رکورد تولید آند کارخانه ذوب سرچشمه شکسته شد، در این ماه با توان پرسنل زحمتکش مجتمع مس سرچشمه تولید آند به بیش از ۱۹ هزار تن رسید.
به گزارش مس پرس، «حبیب‌الله ضیاءالدینی» معاون بهره‌برداری مجتمع مس سرچشمه با اعلام این خبر گفت: تناژ آند تولیدی ذوب با ۳٫۲ درصد افزایش نسبت به رکورد قبلی که در مهرماه امسال به ثبت رسیده  بود، رکورد قبلی را شکست و به‌عنوان رکورد اول تولید ماهانه از ابتدای راه‌اندازی مجتمع مس سرچشمه ثبت شد.

وی افزود: تولید آند مجتمع مس سرچشمه در مهرماه ۱۸٫۴۳۰ تن بود که رتبه دوم بیشترین تولید ماهانه در سال جاری پس از دی‌ماه را دارد، رتبه سوم بیشترین تولید ماهانه نیز متعلق به آبان‌ماه با تولید ۱۸٫۱۴۴ تن است.
ضیاءالدینی با اشاره به سایر تولیدات مجتمع مس سرچشمه در دی‌ماه امسال نیز گفت: از ابتدای سال جاری ۱۴۴٫۱۸۷تن مس محتوی معدنی در مجتمع مس سرچشمه تولید شده که میزان تولید مس محتوی معدنی سرچشمه در دی‌ماه ۱۴٫۷۲۹ تن بوده است.
وی ادامه داد: مجموع کاتد تولیدی مجتمع مس سرچشمه در دی‌ماه نیز ۱۲٫۶۸۳ تن بوده است، کل تولید کاتد مجتمع هم در سال جاری  ۱۲۳٫۲۴۶ تن بوده است.
ضیاءالدینی همچنین به دیگر دستاوردهای تولیدی این مجتمع در سال جاری اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۷ تاکنون مجتمع مس سرچشمه توانست در دو نوبت به رکورد بیشترین استخراج سنگ معدن برسد؛ فروردین‌ماه امسال با برداشت ۸٫۳۸۳٫۹۶۷ تن رتبه اول و شهریور‌ماه با برداشت ۸٫۱۱۸٫۷۱۹ تن رتبه دوم استخراج سنگ معدن را در مجتمع مس سرچشمه دارند که دو رکورد بی‌نظیر در نوع خود محسوب می‌شوند.
به گفته وی مجموع استخراج در معدن مس سرچشمه نیز امسال تا پایان دی‌ماه بالغ بر ۷۶ میلیون تن بوده است.
معاون بهره‌برداری مجتمع مس سرچشمه همچنین اضافه کرد: در فروردین‌ماه امسال نیز توانستیم با تولید ۶۷٫۲۳۰ تن کنسانتره در کارخانجات تغلیظ مجتمع مس سرچشمه، یک رکورد دیگر در این مجموعه به ثبت برسانیم.

 

لینک کوتاه مطلب

اخبار صنعتی مس امیرمحمد دارابی پنج شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ 123 بازدید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید