سیمان

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

پژوهشگران شرکت سیمان سپاهان اصفهان، محصولی دانش بنیان با عنوان ABS تولید کردند

مدیر عامل شرکت سیمان سپاهان، این ماده را نوعی مخلوط بر پایه سرباره فعال فولاد بیان کرد و گفت: به اعتقاد پژوهشگران این طرح ، با تولید این ماده که به بتن افزوده می شود انقلابی در زمینه بتن درایران ایجاد شده است.

محمد اسعدی افزود: با بهره گیری از این ماده، قیمت بتن تا ۴۰ درصد کمتر و موجب تاخیر زمان گیرش بتن تا یک ساعت می شود.

وی تصریح کرد: تاخیر زمان گیرش بتن قابلیتی است که از طریق آن بتوان بتن را در مسافت های بیشتری از محل تولید تا محل ساختمان جابجا کرد.

همچنین وی گفت: افزایش دو برابری دوام بتن در اثر کاهش گرمای هیدراتاسیون فرایند بتن ریزی، افزایش مقاومت تا دو برابر در مقابل یون های سولفات و کلر، از دیگر ویژگی های این محصول دانش بنیان است.

محمد اسعدی افزود: این محصول به عنوان جایگزین سیمان و کلینکر در بتن استفاده می شود که با کاهش۵۰ درصدی مصرف سیمان و کلینکر در بتن فواید زیست محیطی زیادی دارد.

وی گفت: برای تولید یک تن کلینکر، یک و شش دهم تن خاک عرصه های منابع طبیعی از بین می رود و به میزان تولید هر تن کلینکر یک تن گاز دی اکسید کربن وارد جو می شود که با جایگزینی سرباره فولاد به جای کلینکر در بتن این عوارض زیست محیطی جبران می شود.

مدیرعامل شرکت سیمان سپاهان افزود: سرباره فولاد، دور ریز این صنعت است که در صورت بدون استفاده ماندن موجب آلودگی محیط زیست می شود.

مهدی قصری

دیدگاه کاربران ۱دیدگاه

  • مهدیار احمدیچهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ در ساعت ۲۱:۴۴:۴۷

    عالی ممنون

دیدگاه خود را بنویسید