اطلاعات بیشتر

تولید سالانه ۲ تن طلای خالص در معادن استان کردستان

تولید

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

محمد دره‌وزمی در همایش تجاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی با اتاق بازرگانی ساووی جنوبی کشور فنلاند که در این شهر برگزار شد گفت: در حوزه معدن استان کردستان ۱۸ گونه معدنی شناخته شده است و این گونه‌های معدنی شامل مصالح ساختمانی، پلی متال، سنگ آهن، طلا، منگنز و انواع سنگ‌های تزئینی و بهترین مرمر‌های دنیا را دارد.

وی گفت: در کردستان برای فرآوری «متیلن متال» نیاز به سرمایه‌گذاری خارجی داریم و شرکت سرمایه‌گذاری خارجی قفقاز‌ها در زمینه طلا یکی از نمونه‌های موفق سرمایه‌گذاری در استان است.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان تصریح کرد: سالانه بیش از ۲ تن طلای خالص در معادن طلا کردستان تولید می‌شود و در حوزه شناسایی، اکتشاف و فرآوری طلا از شرکت‌های خارجی سرمایه‌گذاری استقبال خواهیم کرد.

وی گفت: برای احداث مجتمع پتروشیمی G۲pp و تولید فولاد در آن نیز به سرمایه‌گذاری داریم و همچنین استان کردستان ظرفیت احداث دو مجتمع پتروشیمی را اکنون دارد و امکان FS این کار ایجاد شده است.

دره‌وزمی افزود: یکی دیگر از مزیت‌های استان کردستان دارا بودن مرز است و یکی از اهداف ما ایجاد «صنایع‌های تک» در شهرستان‌های بانه و مریوان بوده که برای تولید این صنایع به خارج از کشور نیاز به سرمایه‌گذاری خارجی داریم.

وی اظهار کرد: از هرگونه سرمایه‌گذار حوزه صنایع و معادن که تمایل داشته باشند در کردستان سرمایه‌گذاری کنند حمایت می‌کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان خاطر نشان کرد: خوشحال می‌شوم که سرمایه‌گذاران هیئت کشور فنلاندی حمایت خود را به ما اعلام کنند و حوزه‌ها و ظرفیت‌های خود را به استان کردستان بیان کنند.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید