اطلاعات بیشتر

افزوده شدن تولید شمش مورد نیاز ریل به افتخارات صنعت

تکمیل شدن پروسه تولید ریل ملی
تکمیل شدن پروسه تولید ریل ملی

شرکت ذوب آهن اصفهان در پروسه ریل ملی ، ابتدا کارگاه نورد ۶۵۰ را به کلیه امکانات و استاندارد روز دنیا (EN13674) مجهز کرده و سپس با راه اندازی ایستگاه VD (گاززدایی) تولید فولاد ریل را به افتخارات این صنعت افزود.

مهندس منصور یزدی زاده، مدیرعامل شرکت ذوب اهن اصفهان در برنامه گفتگوی ویژه خبری صدا وسیمای مرکز اصفهان به تکمیل شدن پروسه تولید ریل ملی با اجرای پروژه های جدید پرداخت و گفت: بیش از صد سال است که ریل و راه آهن وارد کشور شده است و تولید ریل ملی ، آرزوی دیرینه ایرانیان به ویژه صنایع فولاد بود که بتوانند از این موقعیت استراتژیک بهره مند شوند و صنعت حمل و نقل ریلی را خودکفا سازند.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

وی با اشاره به اینکه تولید ریل شامل دو بخش تولید فولاد ریل و نورد آن می شود افزود: در این پروسه، ابتدا کارگاه نورد ۶۵۰ را به کلیه امکانات و استاندارد روز دنیا (EN13674) مجهز نمودیم سپس با راه اندازی ایستگاه VD (گاززدایی) تولید فولاد ریل نیز به افتخارات صنعت افزوده شد.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: تولید ریل در کارگاهی از کارخانه انجام می گیرد که سایر مقاطع سنگین مانند تیرآهن H که جزء تولیدات استاندارد صنعت ساختمان کشور به شمار می رود و جایگزین تیر ورق محسوب می شود نیز در همین محل تولید می شود.

این مقام مسئول در ادامه به برنامه ذوب آهن در خصوص صادرات ریل پرداخت و خاطر نشان کرد: اگر تمرکز بر روی تولید ریل باشد حجم بالایی از این محصول استراتژیک قابل تولید است و بازاریابی آن نیز آغاز شده است که پیشنهادات خوبی نیز دریافت نمودیم.

در این بخش خبری، گزارشی با موضوع تولید شمش ریل پخش گردید که در این گزارش مهندس مهرداد تولائیان معاون بهره برداری شرکت از تولید ریل ملی با شمش های ذوب آهن با اجرای پروژه گاز زدایی خبر داد.

همچنین مهندس خسرو جوادی مدیر بخش فولادسازی شرکت در خصوص این پروژه گفت: برای تولید شمش ریل، مطابق استانداردهای جهانی، گازهای مضر باید از ذوب خارج گردد و همچنین عملیات VD موجب تمیز شدن شمش می گردد.

مهندس شهرام هاشمی سرپرست ایستگاه ریخته گری بخش فولادسازی نیز گفت: فولاد ریل، پرآلیاژ است و ریخته گری حساس دارد و از اتمسفر محیط باید جدا باشد تا از خصوصیات لازم و استحکام فیزیکی برخوردار گردد.

شایان ذکر است، تولید فولادهای کیفی و صنعتی، فولادهای کم کربن جهت مصرف در صنعت خودروسازی و …. از جمله دستاوردهای کسب این دانش فنی است.

همچنین ذوب آهن اصفهان در گام بعدی با ارتقاء این ایستگاه گاز زدایی، امکان تولید فولاد ضدزنگ را خواهد داشت.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید