تولید بیش از ۹۰ هزار تن شمش آلومینیوم در ایرالکو در ۶ ماه اول امسال

شمش آلومینیوم -تولید بیش از ۹۰ هزار تن شمش آلومینیوم

آلومینیوم

به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک؛  ایرالکو، بزرگترین واحد تولید کننده آلومینیوم کشور در اراک از ابتدای سال تاکنون بیش از ۹۰ هزار تن شمش راهی بازار‌های داخلی و خارجی کرد.

مجیدی مدیرعامل ایرالکو در گفتگو با خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک؛با بیان اینکه با وجود مشکلات در تامین مواد اولیه و فروش با نرخ ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومان گفت: تولید در کارخانه کم نشده و تلاش برای افزایش ۸ درصدی تولید نسبت به پارسال ادامه دارد.

مجیدی با اشاره به اینکه ایرالکو بزرگترین تولید کننده در بین ۳ تولید کننده کشور است، افزود: پیش بینی می‌شود تا پایان سال به تولید اسمی ۱۸۰ هزار تن شمش برسیم که نیمی از آن ۴۸ درصد نیاز کشور را تامین می‌کند.

وی اضافه کرد: بیش از ۱۱ هزار صنعت پایین دستی از این کارخانه مواد اولیه می‌خرند و شغل برای بیش از ۲۵ هزار نفر با این واحد‌ها ایجاد شده است.

افزایش ۴برابری زمان استفاده از دیگ های کارخانه آلومینیوم اراک
مدیرعامل ایرالکو ادامه داد: با توجه به هزینه میلیونی خرید دیگ‌های تولیدی، صنعتگران این کارخانه توانستند با بهره وری و نظارت و کنترل ساعتی، زمان استفاده از دیگ‌های تولیدی که قلب کارخانه است را به بیش از ۴ هزار روز که ۴ برابر حالت عادی است برسانند که در میان تولیدکنندگان آلومینیم کشور یک نوع رکورد شکنی است.

وی همچنین با اشاره به اشتغالزایی بالای این کارخانه، اشتغال کارخانه را ۴ هزار نفر عنوان کرد و از خلاقیت‌های صنعتی در این کارخانه خبر داد.

ایرالکو قدیمی‌ترین کارخانه اراک و کشور با سابقه بیش از ۴۰ ساله است که در سالهاست درتولید آلومینیم پیشتاز است.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید