اطلاعات بیشتر

تعدیل مثبت ۱۵۵ درصدی سود خالص فولاد مبارکه در سال ۹۵

فولاد

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

امیرحسین نادری امروز با اشاره به وضعیت سودآوری شرکت فولاد مبارکه اظهار کرد: با توجه به بهبود عملکرد این شرکت در سال ۹۵، رشد ۱۵۵ درصدی سود خالص شرکت فولاد مبارکه نسبت به دوره مشابه سال گذشته محقق شد.

وی افزود: این شرکت به ازای هر سهم مبلغ ۲۷۰ ریال سود در سال مالی ۹۵ محقق کرد که در مجموع مبلغ دو هزار میلیارد تومان سود خالص این شرکت بود.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه در رابطه با قوانین و مقررات سازمان بورس برای شرکت‌های پذیرفته‌شده؛ گفت: تمام شرکت‌هایی که در بورس پذیرفته‌شده‌اند باید درآمد هر سهم خود را یک ماه قبل از شروع سال مالی اعلام کنند.

نادری تصریح کرد: شرکت فولاد مبارکه اصفهان نیز بر اساس اولین پیش‌بینی که برای سود هر سهم برای سال مالی ۹۵ انجام داده بود، مبلغ ۱۱۹ ریال اعلام کرد که در عملکرد واقعی این دوره با تعدیل مثبت همراه شد.

*مهم­ترین دلایل رشد سودآوری شرکت فولاد مبارکه

وی مهم‌ترین دلایل تعدیل سود خالص این شرکت را بهبود تقاضا در بازار داخل و رشد قیمت‌های جهانی عنوان کرد و بیان داشت: پوشش ۲۲۷ درصدی سود خالص نیز در پی بهبود عملکرد مثبت شرکت در سال مالی ۹۵ حاصل شد و در نهایت ۲۷۰ ریال سود به ازای هر سهم محقق شد.

معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: این شرکت در حوزه تولید، خرید مواد اولیه و فروش شرایط مناسب‌تری را در سال ۹۵ تجربه کرد و موفق شد درآمد فروش خود را ۳۰ درصد افزایش دهد.

نادری با نگاهی به برخی آمارهای رو به رشد شرکت گفت: افزایش ۳۰ درصدی درآمد فروش در حالی به دست آمد که در سال ۹۵ میزان تولید شرکت به ۶ میلیون و ۷۱ هزار تن برای انواع محصولات رسید و به میزان ۶ میلیون و ۲۰۰ هزارتن محصول به فروش رسید که ارزش آن بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان برآورد شد.

وی تصریح کرد: علیرغم رشد درآمدی فولاد مبارکه، میزان خرید مواد اولیه شرکت در سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۲ هزار و ۸۱۹ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال ۱۳۹۴ با کاهش همراه شده است.

معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه در ادامه بیان داشت: بر اساس آمارها، سود عملیاتی فولاد مبارکه ۸۵ درصد نسبت به سال مالی ۹۴ رشد کرد و سود خالص شرکت نیز افزایش ۱۵۵ درصدی را تجربه کرد.

نادری در ادامه به برخی سازوکارهای بورس برای ارائه صورت‌های مالی اشاره کرد و تصریح کرد: در حال حاضر، صورت‌های مالی شرکت بر اساس استانداردهای حسابداری به‌ صورت تلفیقی با شرکت‌های سرمایه پذیر گروه فولاد مبارکه و شرکت اصلی تهیه می‌شود.

معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه در پایان اظهار کرد: بر اساس جدول زمان‌بندی سازمان بورس، صورت‌های مالی حسابرسی نشده تلفیقی حداکثر ۹۰ روز پس از پایان سال مالی یعنی تا پایان خردادماه و صورت‌های مالی حسابرسی شده حداقل ۱۰ روز قبل از تاریخ برگزاری مجمع باید بر روی سایت کدال منتشر شود.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید