اطلاعات بیشتر

تداوم تولید فولاد سفیددشت با استفاده از روش میدرکس

تداوم تولید فولاد مجتمع فولاد سفیددشت
تداوم تولید فولاد سفیددشت با استفاده از روش میدرکس

متخصصان صنعت فولاد استان چهارمحال و بختیاری، با بهره گیری از روش میدرکس (احیاء سنگ آهن با استفاده از گاز طبیعی)، میزان مصرف آب برای تولید آهن را تا یک سوم کاهش دادند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز چهارمحال و بختیاری؛ احمدی کارشناس تولید مجتمع فولاد سفیددشت با بیان اینکه میزان مصرف آب استاندارد برای تولید آهن ۶/۱ مترمکعب در تن است گفت: با استفاده از روش میدرکس این میزانبه ۲/۱ مترمکعب کاهش یافته است.
فرماندار شهرستان بروجن هم با اشاره به طرح انتقال پساب فاضلاب شهری بروجن به مجتمع فولاد سفیددشت گفت: استفاده از پساب فاضلاب شهری در کنار بهره گیری از روش میدرکس، نیازمندی صنعت فولاد استان به منابع آب زیر زمینی را به صفر خواهد رساند.
مسعود ملکی افزود: عملیات انتقال این پساب با طول خط انتقال ۳۱ کیلومتری در حال حاضر ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اردیبهشت ماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
وی گفت: با انتقال پساب علاوه بر تأمین آب مورد نیاز جهت تولید آهن اسفنجی، نیازمندی طرح توسعه ی فولادسازی این مجتمع به آب برطرف خواهد شد.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری هم گفت: مجتمع فولاد سفیددشت با سرمایه گذاری یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی و ظرفیت تولید ۸۰۰ تن آهن اسفنجی در سال، یکی از طرح های هفتگانه ی فولادی کشور است.
سیدنعیم امامی افزود: طرح انتقال پساب تصفیه خانه بروجن به فولاد سفیددشت با ظرفیت انتقال ۱۰۰ لیتر بر ثانیه به مدت ۲۵ سال، یکی از مهمترین پروژه های وزارتخانه های نیرو و صنعت، معدن و تجارت است.

شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری یکی از طرح های هفتگانه ی فولاد استانی است که در فاصله ۳۵ کیلومتری جاده شهرکرد به بروجن قرار دارد .

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید