اطلاعات بیشتر

بیش از ۱۰۰۰ شغل مستقیم با ساخت واحد جدید فولادسازی خوزستان ایجاد می‌شود

فولاد

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

عبدالرضا محمودپور شامگاه سه‌شنبه در نشست خبری با بیان اینکه سال گذشته دستاوردهای خوبی داشتیم اظهار داشت: اخذ مجوز احداث واحد فولادسازی فولاداکسین در کنار کارخانه فعلی از نخستین دستاوردهای ما به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه در این واحد اسلب‌های بسیار خاص برای نخستین بار در ایران تولید می‌شود، افزود: قرار گرفتن شرکت فولاد در وندور لیست وزارت نفت از دیگر دستاورد ما بود.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین بیان کرد: همچنین با برگزاری جلساتی با حضور وزیر نفت موافقت ۲۰ درصد از سهمیه پروژه گورب جاسک که یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر خطوط انتقال دارد را به دست آوردیم.

وی با بیان اینکه برای تأمین ۸۰ هزار تن ورق نیاز به یک سری تجهیزات در آزمایشگاه مرکزی و سرمایه گذاری‌ها است، گفت: برآوردها برای تجهیز آزمایشگاه حدود ۳۰ میلیارد تومان است.

ثبت رکوردی جدید

محمودپور درباره رکورد فولاد اکسین عنوان کرد: مرداد ماه با تولید ۹۴ هزار و ۵۰۰ تن فولاد رکورد تولید فولاد اکسین را در یک ماه زدیم.

وی با اشاره به اینکه ساخت واحد فولاد سازی نیازمند مطالعات گسترده است، ادامه داد: این اقدام اشتغالزایی خوبی در سطح استان به وجود می‌آورد و نیز پس از بهره برداری بین ۷۰۰ تا یک هزار شغل مستقیم و ۵ هزار شغل غیرمستقیم ایجاد می‌کند.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین درباره حجم سرمایه‌گذاری برای احداث این واحد توضیح داد: یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان این موضوع نیازمند اعتبار است.

وی با اشاره به مشکلات و چالش‌های فولاد اکسین افزود: مهمترین چالش ما در فولاد اکسین تعهدات زیاد و سنگینی است که از قبل بوده و اکنون برعهده ما قرار دارد.

محمودپور خاطرنشان کرد: ۳۵۰ میلیارد تومان بدهی تعهد و نیز ۱۶۶ میلیارد تومان مطالبات داریم.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید