اطلاعات بیشتر

بهره برداری از ۷ طرح تولیدی هرمزگان

فولاد

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: در این سفر فاز نخست شرکت صبا فولاد خلیج فارس با حضور رییس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت با تولید ۱.۵میلیون تن آهن اسفنجی (بریکت گرم) با اشتغال ۲۸۳ نفر مستقیم به بهره برداری خواهد رسید.

میزان سرمایه گذاری این پروژه شش هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال است که با سرمایه شرکت سرمایه گذاری و صندوق بازنشستگی کشوری انجام شده و با پیشرفت ۱۰۰ درصد در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس قرار دارد و با راه اندازی این طرح شاهد افتتاح اولین واحد تولید بریکت گرم (HBI ) با رویکرد صادراتی در استان هرمزگان خواهیم بود.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

همچنین ۶ پروژه و طرح صنعتی و معدنی دیگر به همت بخش خصوصی، با سرمایه گذاری ۱۱ هزار و ۱۵ میلیارد ریال در سطح این استان مورد بهره برداری قرار می‌گیرند که با بهره‌برداری از آن‌ها زمینه‌ اشتغال برای ۷۷۹ نفر در سطح این استان فراهم می‌شود.

بیشتر این واحدها در مرکز استان و تعدادی دیگر در شهرستان‌های تابعه قرار دارند که براساس برنامه‌ زمان بندی به صورت منظم و ویدیو کنفرانسی با حضور رییس جمهور افتتاح خواهد شد.

این پروژه ها شامل طرح‌های تولیدی و صنعتی شامل فرآوردهای نفتی سیه فام تولید کننده انواع قیر، شرکت معماران تجارت آفتاب تولید هیدروکربن های سبک وسنگین ، شرکت پترو پاسارگاد هرمزگان تولیدی انواع قیر ، آغاز عملیات کلنگ زنی شهرک صنایع دریایی، پروژه ژئو فیزیک هوایی و همچنین آغاز بهره برداری بندرگاه منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان هستند

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید