اطلاعات بیشتر

بهره‌برداری از فاز دوم فولاد سفیددشت در نیمه دوم ۹۷

ax-foolad3

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان گفت: پیش‌بینی می‌شود فاز دوم فولاد سفید دشت که واحد فولاد سازی یک میلیون تنی است و ۷۰ درصد تجهیزات آن ساخته شده و اسکلت آن نصب شده است، تا نیمه دوم سال ۹۷ به بهره‌برداری برسد.بهرام سبحانی در مراسم افتتاح واحد احیای مستقیم فولاد سفیددشت چهار محال و بختیاری اظهار کرد: به منظور سرمایه‌گذاری فاز دوم پروزه سفیددشت، به ۳۰۰۰ میلیارد ریال و ۷۰ میلیون یورو اعتبار نیاز است.
وی افزود: کارخانه ورق پوشش دار تاراز نخستین کارخانه تولید ورق گالوانوم در کشور است که در تولید اگزوز خودرو کاربرد داشته و ظرفیت آن ۳۳۰ هزار تن در سال است. شرکت سرمایه‌گذاری آتیه فولاد نقش جهان و تعاونی مصرف فولاد مبارکه، سرمایه‌گذاران این پروژه هستند.
سبحانی سرمایه‌گذاری این طرح را ۲۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این طرح زمینه اشتغال مستقیم ۲۵۰ نفر و غیر مستقیم ۱۲۵۰ نفر را فراهم می‌کند. استخدامی‌های این کارخانه به جز در پست‌های حساس و کارشناسی، کاملا بومی بوده است.
سبحانی به فاز نخست فولاد سفید دشت اشاره کرد و گفت: ظرفیت این مجتمع ۸۰۰ هزار تن در سال است که آهن اسفنجی تولید می‌کند.مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان گفت: ۶۵ درصد سهام طرح فولاد سفید دشت چهارمحال وبختیاری توسط فولاد مبارکه و ۳۵ درصد توسط ایمیدرو خریداری شده است.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید