ایران مواد | مهندسی مواد و متالورژی | جوشکاری | سرامیک شکل دهی فلزات
نمونه سوال شکل دهی فلزات

نمونه سوال شکل دهی فلزات

نمونه سوال شکل دهی فلزات برای دانلود در اختیار شما کاربران گرامی قرار داده شده است. مقدمه ی مهم درس شکل دهی فلزات، درس استاتیک است یعنی حالت تعاد...

فرایند فلوفرمینگ Flow Forming

فرایند فلوفرمینگ Flow Forming

فرایند فلوفرمینگ Flow Forming : فلوفورمینگ فلزات یکی از قدیمیترین فرآیندهای تولید اقتصادی و ارزان قطعات متقارن و تو خالی فلزی میباشد.

شکل دهی چرخشی ( اسپینینگ )

شکل دهی چرخشی ( اسپینینگ )

شکل دهی چرخشی ( اسپینینگ ) : اسپينينگ يكي از روش هاي شكل دهي فلزات است كه در آن از تركيب نيرو وچرخش ، جهت ايجاد اشكال تو خالي استفاده مي شود .

نورد فلزات

نورد فلزات

صنعت نورد ، متداول ترین و پر رونق ترین روش تولید فرآورده های فلزی، بویژه فولادهاست به گونه ای که بیش از 80% از فرآورده های فلزی در سطح جهان با این روش تولید می شوند.

اصول متالورژی (Seshadri Seetharaman)

اصول متالورژی (Seshadri Seetharaman)

متالورژی شاخه‌ ای از علم مواد است که به شناخت و استخراج فلزات و فناوری‌ های کار با فلزات می‌پردازد. این علم جداسازی مواد معدنی از سنگ معدن آنها، ذوب، تصفیه و تولید شمش، بهبود خواص و تهیه آلیاژها و فن کار بر روی فلزات و شکل دهی آن ها را دربر می‌ گیرد

کتاب مواد مهندسی ۱ (Michael  F.Ashby)

کتاب مواد مهندسی ۱ (Michael F.Ashby)

شناخت خواص، توزیع و نحوه استخراج و كاربرد مواد گوناگون در صنایع به همراه تولید مواد مركب و الكترو سرامیکها و حفاظت و شكل‌دهی آنها محدوده مهم، وسیع و پر كاربردی از دستاوردهای دانش بشری را شامل می‌گردد كه هم اكنون به عنوان دانش مهندسی مواد شناخته می‌شود.