گذری بر جوشکاری

گذری بر جوشکاری

گذری بر جوشکاری: چون احتیاجات بشر ، اتصال و جوش در همه موارد را خواستار بوده است، لذا از لحیم به نام آرژانتاریم وترناریم استفاده می‌کرد .

جزوه جوشکاری آرگون (Tig)

جزوه جوشکاری آرگون (Tig)

جزوه جوشکاری آرگون (Tig) :جوشکاری قوسی با الکترود تنگستنی و در پناه گاز محافظ که گاهی اوقات Heliarc و یا جوش تیگ TIG نیز نامیده می شود،

فرایند جوشکاری با پرتو لیزر (LBW)

فرایند جوشکاری با پرتو لیزر (LBW)

فرایند جوشکاری با پرتو لیزر (LBW) : جوشكاري و برشكاري با استفاده از اشعه ليزر از روشهاي نوين جوشكاري بوده كه در دههاي اخير مورد توجه صنعت قرار گرفته است.

مجموع مقالات جوشکاری چدن ها – Welding of Cast Iron

مجموع مقالات جوشکاری چدن ها – Welding of Cast Iron

جوشکاری چدن ها - Welding Castirons - دانلود کتاب جوشکاری چدن ها - کتاب جوشکاری چدن الکترودها و طراحی اتصال برای جوشکاری چدن ها - Welding of Cast Iron - در مقایسه با فولاد کربنی، چدنها دارای قابلیت کم و محدود جوش پذیری هستند و جوشکاری چدن خاکستری به مهارت ویژه نیاز دارد.

اصول جوشکاری (Robert W. Messler.JR)

اصول جوشکاری (Robert W. Messler.JR)

جوشکاری (Welding) فرآیندی صنعتی است که در آن دو ماده (فلزی یا غیر فلزی) را به یکدیگر به روش ذوبی، غیر ذوبی، با فشار یا بدون فشار به وسیله ی ماده ی واسط (پر کننده) یا بدون ماده ی واسط جوش می دهند تا یک اتصال ایجاد شود. در واقع در فرآیند جوشکاری دو یا چند قطعه به هم متصل می شوند و یک عضو پیوسته را تشکیل می دهند. جوشکاری بر روی طیف وسیعی از فلزات از جمله فولاد، مس، آلومینیوم، برنج و بسیاری دیگر از آلیاژها انجام می شود. مهندسین و جوشکاران با روش های مختلف جوشکاری و با استفاده از طیف گسترده مواد می توانند اتصال ها را با ضخامت، اندازه و شکل مورد نظر اجرا کنند. جوش ها همانند بست های مکانیکی عمل می کنند و در اتصالات سازه ها جهت انتقال نیرو و انتقال تنش ها از یک عضو سازه به عضو های دیگر استفاده می شوند.که در کتاب اصول جوشکاری (Robert W. Messler.JR) به صورت کامل به اصول جوشکاری و روش های آن پرداخته است. welding برای ایجاد یک اتصال قوی اغلب از روش ذوب قطعه با مواد واسط (پر کننده) استفاده می شود که به شکل یک حوضچه از مواد مذاب (حوضچه مذاب) می باشد، که پس از انجماد اتصال ایجاد می شود.جوشكاري را مي توان جزو صنايع مادر شناخت زيرا به ندرت مي توان كارخانه و يا مؤسسه ي توليدي و صنعتي را يا گفت كه در آن حداقل كارگاه كوچكي از جوشكاري گاز وبرق و يا هر دو وجود نداشته باشد . به غير از پيشرفت هاي وسايل و دستگاههاي جوشكري و ارائه روش هاي جديد عوامل ديگري در اين امر مؤثر بوده است . يكي از اين عوامل سرعت عمل كار وديگري ارزاني و پائين بودن هزينه مي باشد مضافاً به اينكه سبكي قطعه نا تمام شده خود قابل ملاحظه مي باشد .تجربه نشان داده است كه استحكام جوش به مراتب بيشتر از پيچ و پرچ و حتي از خود قطعه است . البته در اين ميان نبايد فراموش كرد كه جوشكاري باعث ايجاد يك اتصال دائمي مي گردد كه در نتيجه آن تعويض پذيري قطعه به ميزان از يادي از بين مي رود .