اطلاعات بیشتر

برای اولین بار در کشور؛ تولید تاکنون ۳۴۰ گرید فولاد در فولاد آلیاژی ایران

ax-foolad3

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

“حسین کاردی” با اشاره به افزایش گرید فولاد آلیاژی ایران، اظهار کرد: دانش فنی این شرکت برای تولید ۱۱۸ گرید فولاد آلیاژی تعریف شده بود که با بررسی‌های انجام شده و با توجه به نیاز کشور، بعد از اجرای طراحی های تدوین شده، این مقدار به ۳۲۰ گرید فولاد آلیاژی افزایش یافته است.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

وی با بیان این که این افزایش گرید در صنایع مختلف کاربرد دارد، گفت: فولاد آلیاژی با گرید ۳۲۰ عمدتاً در صنایع خودروسازی، نفت، گاز و پتروشیمی کاربرد وسیعی دارد.

مدیر امور تکنولوژی فولاد آلیاژی ایران به روزرسانی دستورالعمل‌های فنی در راستای توانایی های این شرکت را از دیگر دستاوردهای امور تکنولوژی عنوان کرد و افزود: کلیه محصولات تولیدی شرکت از لحاظ عیوب سطحی و داخلی و ابعاد صدردر صد تست و بازرسی شده و پس از مراحل بسته‌بندی به بازار مصرف حمل می‌شوند.

کاردی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: از دیگر اهداف استراتژیک این شرکت ارتباط صنعت با دانشگاه است که تاکنون به صورت مستمر توانسته‌ایم با این همکاری علاوه بر کاهش هزینه‌های شرکت و کمک به دانشگاه‌ها با هزینه‌های بسیار ناچیز سازنده دستگاه‌های مانند ساخت دستگاه‌های اندازه گیری سرعت سرد کنندگی محیط های کوئینج در داخل باشیم که نسبت به نمونه خارجی آن بسیار ارزان و کاربرد بهتری دارد.

مدیر امور تکنولوژی فولاد آلیاژی ایران در پایان تعامل و همکاری با دیگر شرکت‌های داخلی را از دیگر اقدامات انجام شده در این حوزه دانست و خاطرنشان کرد: با تجهیزات مدرن آزمایشگاهی موجود در این شرکت در هر هفته و بیش از ۱۴۰۰ تست آنالیز و حدود ۷۰۰ تست کشش و ضربه و ۹۰ مورد تست مکرو انجام می گیرد که ضمن بهبود کیفیت تولیدات داخل به دیگر شرکت‌های همجوار ارائه این سرویس به پیشبرد و بهبود محصولات آنان نیز ارائه طریق می گردد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید