اطلاعات بیشتر

امید زیادی به شرکت مس به عنوان بزرگترین شرکت معدنی خاورمیانه داریم

مس

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

به نقل از مس پرس، جعفر سرقینی در حاشیه بازدید از مجتمع مس سرچشمه اظهار کرد: مس بزرگترین شرکت معدنی در کشور و خاورمیانه است و برای توسعه معدن در کشور امید زیادی به آن داریم.

وی افزود: بخش قابل توجهی از توسعه کشور روی دوش صنعت مس است که متولی آن شرکت ملی صنایع مس ایران می باشد.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

وی بیان کرد: امروز بازدیدی از کوره فلش داشتیم و امیدواریم ظرف حداکثر دو ماه آینده از فلش مذاب بگیریم و این می تواند نقطه عطفی در تولید سرچشمه و مس کشورهست که بتوانیم یک کوره فلش با تکنولوژی روز داشته باشیم و کوره های ریورب را تعطیل کنیم.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت خاطرنشان کرد: نوسازی و توسعه خوبی نسبت به سنوات قبل در مجتمع مس سرچشمه انجام شده و همانطور که گفتم امید صنعت معدن کشور در مرحله اول به صنعت مس و در مرحله بعد توسعه آهن است.

سرقینی با بیان اینکه در بخش های دیگر هم توسعه داریم، تصریح کرد: اما اصلی ترین توسعه ما در در بخش معدن در صنعت مس و صنعت فولاد است و این دو بخش از اهداف اصلی وزارتخانه است. بقیه چرخه ها را هم در نظر داریم و روی آن کار می کنیم.

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه صندوق توسعه ملی کاملاً در اختیار توسعه صنایع معدنی و ایجاد اشتغال است، عنوان کرد: تا حالا موردی در رابطه با توسعه معدن یا صنایع معدنی نبوده که به صندوق توسعه ملی برود و موافقت نشود.

سرقینی بیان داشت: معمولاً در صندوق توسعه ملی، معدن و صنایع معدنی با اولویت ویژه بررسی می شود و این اصلی ترین کمکی است که برای توسعه این بخش انجام می شود.

وی اضافه کرد: دولت و وزارت صنعت در جهت تسهیل مقررات حرکت می کنند به گونه ای که بخش معدن از کمترین موانع توسعه ای برخوردار است.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید