اطلاعات بیشتر

هدفگذاری تولید ۳۳ میلیون تن فولاد در کشور در سال جاری

فولاد

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

« عبدالمجید شریفی » افزود: براساس تلاش های صورت گرفته در دولت یازدهم ظرفیت فولاد کشور به رقم ۳۱ میلیون تن رسید و تا پایان سال، ۲ میلیون تن به این ظرفیت افزوده می شود.

** تولید فولاد بیش از ۲۰ میلیون تن
مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران خاطرنشان کرد: سال ۱۳۹۴ میزان تولید فولاد کشور از رقم ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزارتن گذشت و در سال ۱۳۹۵ افزون بر ۱۸ میلیون تن ثبت شد و برای امسال دستیابی به تولید بیش از ۲۰ میلیون تن فولاد هدفگذاری شده است.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

** تولید ۶۴ درصد خاورمیانه در ایران
شریفی اضافه کرد: بررسی عملکرد پنج ماهه سال ۲۰۱۷ ( ۱۱ دی ۹۵ تا ۱۰ خرداد ۹۶ ) نشان می دهد ایران ۶۴ درصد تولید فولاد خام خاورمیانه را به خود اختصاص داده است .
انتظار می رود در افق چشم انداز ۱۴۰۴ ایران با دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد خام، با جهش هفت پله ای، جایگاه هفتم جهانی را به دست آورد .
اکنون جمهوری اسلامی چهاردهمین فولاد ساز جهان محسوب می شود.

** ایران دارای رشد نزدیک به سه برابری تولید
مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران ضمن اعلام میزان رشد تولید فولاد جهان در پنج ماهه ۲۰۱۷ در مقایسه با ۲۰۱۶ به میزان ۴٫۵ درصد، گفت: تولید فولاد ایران در دوره مزبور به رقم ۱۳٫۱ درصد رسید که رشد نزدیک به سه برابر جهان را نشان می دهد.

** رتبه نخست ایران در تولید آهن اسفنجی
شریفی ضمن اعلام اینکه کشورمان دارنده رتبه نخست تولید آهن اسفنجی است، گفت: ایران اکنون ۳۰ درصد تولید جهانی را در این بخش به خود اختصاص داده و در سال های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ این جایگاه را حفظ کرده است.

** افزایش ۶٫۵ میلیون تنی ظرفیت آهن اسفنجی کشور
مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران یادآور شد: در سال ۱۳۹۲ ظرفیت آهن اسفنجی ایران برابر با ۱۹٫۵ میلیون تن ثبت شده بود، اما اکنون به رقم ۲۵٫۵ میلیون تن رسیده و انتظار می رود با بهره برداری از طرح های جدید در این بخش در ماه های شهریور و مهر امسال و در نهایت تا پایان سال ۱۳۹۶ به رقم ۳۱٫۵ میلیون تن دست یابیم.

براساس تازه ترین آمارهای اعلام شده، میزان صادرات فولاد خام ایران در سه ماهه نخست امسال به یک میلیون و ۶۷۵ هزار تن رسید که نسبت به یک میلیون و ۱۶ هزار تن در دوره مشابه پارسال افزایش ۶۷ درصدی را نشان می دهد.
انتظار می رود در افق چشم انداز ۱۴۰۴ ، ایران بتواند بیش از ۱۵ میلیون تن صادرات فولاد را به خود اختصاص دهد .

سال ۹۴ میزان صادرات فولاد کشور افزون بر ۴٫۲ میلیون تن بود و سال گذشته به رقم ۶ میلیون تن نزدیک شد .

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید