اطلاعات بیشتر

احداث چهار طرح فولاد با روش تولید آهن اسفنجی پرد درکشور

فولاد

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

حسن کرباسچی افزود:طرح تولید آهن اسفنجی شادگان، میانه، بافت،نیریز با روش ایرانی ‘پِردِ’ (PERED) در حال بهره برداری و یا اجراست.
وی اظهارکرد:برای نخستین بار نیز دانش فنی تکنولوژی تولید آهن اسفنجی پرد برای تولید ۳۰۰ هزار تن در سال به کشور چین صادر شد.

کرباسچی گفت:تکنولوژی تولید آهن اسفنجی به روش ایرانی ‘پِردِ’ (PERED)متناسب با اقلیم کشور و با استفاده از تجربیات محققان و متخصصان داخلی در زمینه احیا و در راستای اقتصاد مقاومتی با استنفاده حداکثر از توان داخلی طراحی و در کشور آلمان ثبت جهانی شده است.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

وی اظهارکرد: در این روش که برای نخستین بار در فولاد شادگان اجرایی شده پس از مرحله راه اندازی گرم کارخانه با روشن شدن مشعل های ریفرمر در مدت زمان ۲۴ ساعت به تولید آهن اسفنجی با مشخصات بالا رسیدیم که این مهم گام بلندی در قطع وابستگی به خارج کشور است.

مدیر عامل شرکت ام ام ای ‘شرکت فنی مهندسی ایمیدرو’ به چشم انداز ۱۴۰۵ برای ۵۵ میلیون تن آهن فولاد در کشور اشاره کرد و گفت:برای تحقق این مهم نیاز به تولید ۵۰ میلیون تن آهن اسفنجی داریم.

وی تولید فعلی آهن اسفنجی را در کشور ۱۸ میلیون تن اعلام کرد و بیان داشت: برای رسیدن ۵۵ میلیون تن آهن فولاد در کشور نیاز به احداث طرح های فولادی در کشور است و احداث این طرح ها با روش ایرانی می تواند نقش مهمی در تحقق سند ۱۴۰۵ در بخش فولاد داشته باشد.

نخستین مرحله از راه اندازی گرم کارخانه فولاد شادگان در جنوب خوزستان با روشن شدن مشعل های ریفرمر، نخستین کارخانه تولید آهن اسفنجی به روش ایرانی ‘پرد’ (PERED) در جهان اردیبهشت امسال آغاز شد.

این طرح برای تولید ۸۰۰ هزار تن شمش فولادی در زمینی به مساحت ۲۵۶ هکتار راه اندازی شده است.

 

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید