۱۴ شهریور ۱۳۹۷
273 بازدید

شرکت ملی مس ایران در مردادماه با کاهش مقدار فروش مواجه شده است

مس ایران

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

شرکت ملی مس ایران در مردادماه با کاهش مقدار فروش مواجه شده است و تنها نیمی از تولید ماهیانه را به فروش رسانده است. بعضا شایعاتی در بازار شنیده می‌شود که افت فروش ملی مس در مرداد به دلیل تحریم‌ها بوده است.

محسن بازارنوی، معاون مالی و اقتصادی ملی‌مس ایران در خصوص انتشار خبر عدم فروش محصولات در مرداد به واسطه تحریم‌های موجود گفت: من نگفتم عدم فروش در ماه گذشته به خاطر تحریم‌ها بوده است. موضوع از این قرار است که پیش از آغاز تحریم‌ها ملی مس تعهدات صادراتی خود را انجام داد و محموله‌های فروش را تا قبل از دور جدید تحریم‌ها برای خریداران ارسال کرد. به این ترتیب تعهدات صادراتی این شرکت تا پایان سپتامبر بر اساس بودجه شرکت محقق شده است و تنها بخش اندکی از تعهدات مانند ۲۰ هزار کنسانتره باقی مانده است.

وی در ادامه افزود: بعد از تحریم‌ها به دلیل انجام تعهدات پیشین فروش صادراتی انجام نشده است زیرا بودجه تاکنون پوشش داده شده است. در شرایط کنونی نیز مذاکراتی با چین، ترکیه و اروپا برای ایجاد قراردادهای جدید انجام شده و احتمال فروش به ترکیه نیز بالا رفته است. امیدواری زیادی به یافتن طرف خارجی برای خرید محصول و فروش صادراتی وجود دارد با این حال اگر فروش صادراتی نیز انجام نشد با توجه به رویه اصلاح نرخ فروش داخلی امکان فروش در داخل کشور همچنان مهیا است. در نتیجه بودجه بر این اساس اصلاح خواهد شد.

خورشیدی

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید