آپادانا سرام در فراتر از مرزهای ایران

ax-ceramic1

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

مهندس حمید صباغی سرپرست مدیرعامل شرکت آپادانا سرام گفت: شرکت دارای سیستم یک پارچه مدیریت منابع انسانی تحت وب است که SAP و ARP که در حقیقت ۶ یا ۵شرکت بیشتر در ایران نیستند که این سیستم را دارا می باشند.

وی ادامهه داد: این شرکت در حدود یک و نیم میلیون یورو سرمایه گذاری شده بود در سنوات قبل ولی الان ما به طور کامل فعالیت نمی کنیم که یک برنامه ای داریم که بتوانیم این را اصلاح بکنیم. البته شرکت دارای یک سری برندهایی است در بازار پاسارگاد، کلاسیک، یونی ورسال و… و لیا برندهای آپادانا سرام می باشد.

وی افزود: شرکت در سال ۹۴ ۰۰۰/۷۷۶/۳ میلیون متر تولید داشته و در سال ۹۴ فروش ۰۰۰/۲۰۰/۶ متر بوده که ماوالتفاوت این ناشی از فروش کاشی های موجود انبار بوده که متاسفانه بر اساس یک استراتژیک غلط به صورت پکیجی و با قیمت های بسیار نازل فروخته شده که آسیب جدی به اعتبار و کیفیت آپادانا سرام وارد کرده و یک بی اعتباری را در رابطه با نماینده آپادانا سرام ایجاد کرده که منجر شده ما چیزی حدود ۱۷ میلیارد تومان چک سوخته از نمایندگانی داریم که قبلا کار می کردند.

سال ۸۹ با ۹۱ میلیارد تومن فروش درسال ۹۴با ۵۸ میلیارد تومان فروش به کار خود ادامه داده است

مهندس صباغی در ادامه اظهار کرد: شرکت سال ۸۹ با ۹۱ میلیارد تومن فروش درسال ۹۴با ۵۸ میلیارد تومان فروش به کار خود ادامه داده است.

اوج تولید و فروش شرکت آپادانا سرام در سال ۹۱و۹۲ بوده که بالغ بر ۱۶ میلیون و ۷۰ هزار متر مربع تولید کرده و بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان فروش داشتیم درصد صادرات نسبت به فروش ۸۹ تا ۹۴ از ۲۲% در سال ۸۹ به ۸% در سال ۹۴ رسیده است، درشش ماهه اول سال ۹۵ صادراتمان۲۴% و مهر به ۴۴% رسیده است.

وی با توجه به موجودی انبار این شرکت گفت: موجودی اول دوره انبار خیلی مهم است، در سال ۸۹ ۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار متر بوده در سال ۹۴ به بالغ بر ۴ میلیون می رسد.

فروش پکیج و بازار به هم ریخته در سال ۹۴ صورت می گیرد و موجودی انبار ۰۰۰/۴۰۰/۱ متر می رساند.

زیان انباشته شرکت در سال ۸۹، ۶۰ میلیارد تومان بوده و در سال ۹۴ ۸۶۰ میلیارد تومان. بدهی ها به تدریج افزایش داشته از ۶۰ تومان به ۸۶۰ تومان رسیده است سرعت پلکانی شدیدی داشته است اما بدهی های جاری و سنواتی شرکت -بدهی ریالی به تامین کنندگان حدود ۱۰ میلیارد تومان بوده است.

دستمزد ها را از یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان به تدریج ما این را اصلاح کردیم و به ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون رسیده در شهریور ماه رسیده است.

سرپرست و مدیرعامل شرکت آپادانا سرام میزان بدهی ارزی را ۱۷۰ هزار دلار بوده و بدهی های به سازمان عمومی و تامین کنندگان بیمه، برق، مالیات، گاز بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان و زمانیکه ما تحویل گرفتیم ۶۷ میلیارد تومان بود در زمانی که ما تحویل گرفتیم) نیازمندی های پیش فرض یافته ۷۰۰ هزار یورو،   ۸۸ تا ۹۴ اوج در سال ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان رسیده .

وی با توجه به افزایش دستمزد ها گفت:جهشی که در افزایش دستمزد داشتیم تقریبا از سال ۹۲ استارت خورده در سال ۹۳، ۹۴ با ۳۷% رشد به حدود ۱۷ میلیارد ریال می رسد. در سال ۹۵ زمانی که تغییر مدیریت صورت گرفته و شرکت را تحویل گرفتیم حقوقی که ما داریم ۱ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان به تدریج ما این را اصلاح کردیم و به ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون رسیده در شهریور ماه رسیده است.

مهندس صباغی در ادامه افزود:۲۵% کاهش حقوق و دستمزد داشتیم در این سه ماهه و افزایش بهره وری ما تولیدمان متوسط ۱۰۰ هزار متر در ماه افزایش پیدا کرده درآمدهایی که ما نقدی داشتیم طی ۳ ماه اخیر ۱ میلیارد و ۸ میلیون تومان شهریور به ۲۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان رسیده بخشی از آن بر می گردد به وصول مطالبات که تلاش خوبی همکاران داشته اند وصول مطالبات ما رشد خوبی داشته در شهریور ما ۱ میلیارد تومان چک های سوخته را نجات دادیم.

وی گفت: مبالغی که ما پرداخت کردیم از محل تراز مثبت درآمد نسبت به هزینه بالغ بر ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بود تراز مثبت ما در شهریور کلا برای باز پرداخت بدهی ها برنامه ریزی شده آمار ماهیانه تولید و فروش: در مهر ماه سال جاری ۴۸۰هزارمتر تولید کردیم نسبت به ۳ ماه اخیر متوسط ۱۰۰ هزار متر مربع افزایش داشته ایم.

در آلمان و گرجستان محصولاتمان را افتتاح کردیم

مهندس صباغی افزود: در مجموع تولیدات درجه یک و دو که نشان دهنده سطح کیفیت، تعمیر و نگهداری ماشین آلات است به تدریج افت کرد از ۷۴% به ۶۹% و سال ۹۵ در این ۶ ماه اخیر رسیده که ما خوشبختانه در مهر ماه ۷۲% رسیدیم اگر بخواهیم ورود داشته باشیم به بهزارهای صادراتی این استاندارد باید به بالای ۸۵% برسد و ما امیدوارهستیم که در این ۶ ماه دوم به ۸۰% برسیم.

در شهریور کیفیت محصولاتمان درجه ۱ و ۲ در شهریور به ۷۱% رسیده که جهش بسیار خوبی است. ما مشکلاتی در روند حوزه منابع انسانی و استخدام ها داشتیم متاسفانه آسیب دیده سطح حقوق ها متناسب با سطح تخصص و کارآیی نبوده بیشتر سلیقه

صباغی ادامه داد: ما یک انبار استثنایی داریم از قطعات از نظر فضا که متاسفانه خالی می باشد و در طول سنوات گذشتم حتی به فروش رسیده و از خطوط باز شده رفته روی خطوط دیگر و آسیب جدی به خطوط تولید وارد کرده این امر بسیار مهم است ما در سال ۸۷ یک سری از خطوط راه اندازی کردیم متناسب با آن PVG آزاد شده در شهریور ۸۸ هم همین طور از سال ۹۱ رابطه بین طرف خارجی و طرف ایرانی به شدت بهم خورده و عملا ۷۰% قرارداد اجرایی انجام شده الان در حال حاضر ۱۱ خط ما فعال است.

مدیر عامل شرکت آپادانا سرام گفت: در آلمان و گرجستان محصولاتمان را افتتاح کردیم البته به صورت کنفرانسی، چیزی مهر ماه درآمد نقدی ما ۳ میلیارد تومان از ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیبون تومان مطالبات وصول شده چک های سوخته ۱۲ میلیارد ریال حقوق و دستمزد خالص آن ۱۴ میلیارد ریال فروش ۴۰ میلیارد ریال که از این ۴۴ درصدش صادر شده.

وی در ادامه فعالیت های این شرکت گفت: ظرفیت اسمی که تعریف شده ۳۰ میلیون براساس محاسبات انجام شده اگر شرکت بخواهد به یک تعادل پرسنلی برسد ۳۷۶ نفر می خواهد.

با تامین قطعات از داخل کشور بخشی از آن از طریق خارجی یک برنامه بلند مدت ۳ ماهه ۱۵ مهر ۹۶ تا آستانه ۱۴۰۰ که برسیم به ظرفیت تقریبا اسمی ۲۴ میلیون متردر سال برسیم.

مهندس صباغی گفت: ۲۵% سود شرکت ها در خارج برای تحقیق و توسعه می رود برای تحقیق و توسعه برنامه ریزی گسترده داریم حتی با شرکت های بین المللی که به ما کمک کنند واحد تحقیق و توسعه که موتور محرک فروش و بازار است انشاءالله در قبل از سال ۹۶ ساماندهی خواهیم کرد همین طور که سازمان فروشی را اصلاح کردیم یک سازمان منسجم را تشکیل دادیم که واحد تحقیق و توسعه کاملا در آن جایگاهش مشخص است بیش اگر ۲۳ میلیون متر مربع در سال برسیم که دور از دسترس نیست آپادانا به نقطه IRR برسد.

وی ابرازز کرد: از محصولات تست گرفتیم، آزمایش کردند و تاکید کردند ۱۰ میلیون متر است برای ۲ سال که این دو تا را آبن ماه نهایی کنیم آپادانا سرام را متحول خواهد کرد ما بنابراین در استراتژی میان مدت از ۱۵ مهر شروع شده تا ۱۵ مهر ۹۶ امیدواریبم از دی ماه برسانیم به ۱ میلیون در ماه که با تامین قطعات از داخل کشور بخشی از آن از طریق خارجی یک برنامه بلند مدت ۳ ماهه ۱۵ مهر ۹۶ تا آستانه ۱۴۰۰ که برسیم به ظرفیت تقریبا اسمی ۲۴ میلیون متردر سال برسیم.

ظرفیت اسمی که تعریف شده ۳۰ میلیون براساس محاسبات انجام شده است

صباغی ادامه داد:مهر ماه درآمد نقدی ما ۳ میلیارد تومان از ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیبون تومان مطالبات وصول شده چک های سوخته ۱۲ میلیارد ریال حقوق و دستمزد خالص آن ۱۴ میلیارد ریال فروش ۴۰ میلیارد ریال که از این ۴۴ درصدش صادر شده.

مدیر عامل شرکت آپادانا سرام گفت: ظرفیت اسمی که تعریف شده ۳۰ میلیون براساس محاسبات انجام شده اگر شرکت بخواهد به یک تعادل پرسنلی برسد ۳۷۶ نفر می خواهد برای ظرفیت اسمی اش ولی نخواهیم رسید تلاش می کنیم که این را از طریق افزایش تولید جبران کنیم به دلیل حساسیت های امنیتی، اجتماعی و اقتصادی قطعا ما هدفمان این است که برسانیم به ظرفیت

برای تحقیق و توسعه برنامه ریزی گسترده داریم حتی با شرکت های بین المللی که به ما کمک کنند واحد تحقیق و توسعه که موتور محرک فروش و بازار است انشاءالله در قبل از سال ۹۶ ساماندهی خواهیم کرد همین طور که سازمان فروشی را اصلاح کردیم یک سازمان منسجم را تشکیل دادیم که واحد تحقیق و توسعه کاملا در آن جایگاهش مشخص است بیش اگر ۲۳ میلیون متر مربع در سال برسیم که دور از دسترس نیست آپادانا به نقطه IRR برسد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید