اطلاعات بیشتر

آبکاری مس Electroplating Copper

آبکاری مس Electroplating Copper

Electroplating Copper

آبکاری مس Electroplating Copper

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

شرح:

آبکاری مس Electroplating Copper : مس به عنوان پوشش زيرين ،‌در سيستم چند پوششي ،‌عايق حرارتي براي انتقال حرارت ،‌در الكتروفرمينگ و در بردهاي مدار چاپي به طور گسترده اي مورد استفاده قرار مي گيرد . اگر چه فلز مس در مقابل خوردگي نسبتاً مقاوم است ،‌وقتي در مجاورت هوا قرار مي گيرد به سرعت جلاي خود را از دست مي دهد و لك مي شود .

وقتي يك سطح زيبا و با دوام مورد نياز باشد ،‌آب مس به ندرت به تنهايي به كار مي رود . آب مس براق در سيستم هاي چند پوششي ،‌به عنوان پوشش زيرين محافظ مورد استفاده قرار مي گيرد ،‌يا وقتي تنها به عنوان پوشش تزئيني به كار مي رود ،‌توسط لايه اي از لاك شفاف در مقابل كدر و لك شدن ،‌محافظت مي شود ،‌براي آبكاري مس مي توان از الكتروليت هاي متعددي استفاده كرد كه متداول ترين آنها عبارتند از :محلول هاي سيانيد و پيروففات قليايي ،‌حمام هاي اسيدي سولفات و فلوئوبورات .

عوامل مختلف در مراحل آماده سازي سطح و آبكاري ،‌اثرات مهمي بر روي كيفيت پوشش مس ايجاد شده دارد . بعضي از آنها ممكن است اثر منفي بر ميزان چسبندگي مس روي قطعه كار داشته باشند . برخي ديگر بر روي ميزان خلل و فرج ،‌براقي ،‌سختي ،‌زبري ،‌پوسته شدن ،‌لحيم كاري و هم سطح كنندگي تاثير مي گذارند .

قالب بندی : PDF

تعداد صفحات :8

حجم :598KB

لینک دانلود

آبکاری مس Electroplating Copper

لینک کوتاه مطلب

خوردگي سمیه خیری شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ 3526 بازدید

دیدگاه کاربران ۱دیدگاه

  • مهدیچهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ در ساعت ۰۸:۰۱:۵۲

    سلام
    ضمن تشکر از شما لطفا قبل از قرار دادن متن در سایت یکبار آن را از لحاظ ساختاری داوری کنید. این به افزایش اعتبار سایت شما کمک زیادی می کند. همچنین خوب است مطالب دارای مرجع باشند.
    تشکر از زحمات شما

    پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید