از بهمن هم میشه قبول شد

۴۰۰ پتانسیل معدنی فلزی در استان‌های مرزی شناسایی شد

400 پتانسیل معدنی فلزی در استان‌های مرزی شناسایی شد

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

علی اصغرزاده قوچانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه این سازمان از سال ۹۳ فعالیت های اکتشافی گسترده ای را در استان های مرزی و کمترتوسعه یافته آغاز کرده است اظهار کرد: عملیات اکتشافی در ۲۷۰ هزار کیلومتر مربع در قالب ۳۶ پهنه در ۲۱ استان آغاز شده است.
وی گفت: هم اکنون فعالیت های فاز شناسایی و فاز پی جویی در ۲۰۰ هزار کیلومتر مربع از این پهنه ها به اتمام رسیده و بیش از ۴۰۰ پتانسیل معدنی فلزی جدید در آنها یافت شده است.
وی اضافه کرد: از ۲۰۰ هزار کیلومتر مربعی که عملیات اکتشاف در آنها خاتمه یافته حدود ۷۰ هزار کیلومتر مربع در قالب ۱۲ پهنه به بخش خصوصی واگذار شده است.
وی گفت: در سال جاری نیز در نظر داریم فعالیت های اکتشافی فازهای شناسایی و پی جویی در ۷۰ هزار کیلومتر مربع باقی مانده را به پایان برسانیم و خروجی کل پهنه ها را برای ادامه فعالیت ها به بخش خصوصی واگذار کنیم.
وی اظهار کرد: طی فعالیت های اکتشافی در پنج سال گذشته پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار از منابع دولتی هزینه شده است که در نتیجه آن ذخایر مختلفی از جمله ۵۰۰ میلیون تن سنگ آهن جدید و بیش از ۴۵۰ میلیون تن ذغال سنگ جدید شناسایی شده است.
به گزارش ایرنا، در تازه ترین آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت شمار معادن فعال ایران ۶ هزار معدن با استخراج سالانه بیش از ۴۰۰ میلیون تن مواد معدنی اعلام شده است.
اصغرزاده قوچانی امروز به همراه مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران برای آغاز تاسیس شرکت فولاد کردستان به این استان سفر کرده بود.
این شرکت با مشارکت سه شرکت خصوصی صبانور فولاد، کیمیا معادن سپاهان و شرکت معدنی امداد کردستان با همکاری امیدرو (سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) در شهرستان های قروه و بیجار اجرا می شود.
زنجیره فولاد کردستان با یک میلیارد دلار سرمایه گذاری و با افق اشتغالزایی مستقیم یک هزار نفر و غیرمستقیم سه تا چهار هزار نفری اجرا می شود که مرحله اول آن طی ۲ تا سه سال به سرانجام می رسد.
این شرکت در مرحله اول فعالیت های خود تولید حدود ۷۰۰ هزار تن تولید کنسانتره و گندله را مورد هدف قرار داده و توسعه تولید این شرکت به میزان یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن هدف گذاری شده است.
ذخیره قطعی معادن استان ۶۲۰ میلیون تُن و اشتغال اسمی پروانه های بهره برداری چهار هزار و ۴۷ نفر است. اکنون یک هزار و ۸۵۱ نفر در معادن استان مشغول فعالیت هستند.
سهم کردستان از ذخیره قطعی ۴۸ هزار میلیون تُنی معادن کشور ۱٫۲ درصد و در بخش اشتغال هم سهم استان از ۱۳۸ هزار و ۸۷۹ نفر اشغال اسمی کشور سه درصد است.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید