پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

کوپریت یا مس سرخ اکسیده

cu

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

کوپریت به فرمول شیمیایی Cu2O و در دستگاه کوبیک متبلور می‌شود و نام دیگر آن مس سرخ اکسیده است که به رنگ سرخ تا خاکستری سربی ‌دیده می‌شود.
جلای کوپریت الماسی یا نیم فلزی است و سختی آن ۳٫۵تا ۴است.
کوپریت یکی از کانی‌های مهم مس دار است و در بسیار از نقاط جهان یافت و دراثر هوازدگی کالکوپیریت تشکیل می‌شود. نسبت وزنی مس در این کانی زیاد است و به این جهت به‌عنوان یک کانی مهم در استخراج مس به شمار می‌رود و اهمیت دیگر آن در این است که عنصر همراه اکسیژن است و در مراحل جدا‌سازی مس از ترکیب کمتر باعث آلودگی محیط می‌شود.
در جریان فرآیندهای اکسایش در زیر سطح آب‌های زیرزمینی و همچنین در بسترهای مس‌دار تشکیل می‌شوند. کوپریت همراه مس طبیعی در سنگ‌های رسوبی که محتوای بقایای گیاهی هستند دیده می‌شوند همچنین بر اثر احیای سولفات مس در حضور مقدار کمی اکسیژن به وجود می‌آید.
کوپریت یکی از بهترین کانیهای مس است و از خواص درمانی آن می‌توان به استحکام غده تیموس، کمک به قلب، خون، متابولیسم، استقامت و سلامتی اشاره کرد ضمن آن‌که متعادل‌کننده متابولیسم، بافت‌ها عضلانی و سیستم اسکلت بدن است.

رها صالحی – کارشناس زمین شناسی

زکات علم نشر آن است. حضرت علی (ع)

شما نیز می توانید مستندات علمی اعم از مقاله ، فیلم ، گزارش ، تحقیق و پژوهش ، کتاب الکترونیک خود را برای ما ارسال کنید تا با ذکر نام شریفتان از وبسایت ایران مواد منتشر گردد .

فایل خود را ارسال کنید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید