۹ درصد افزایش تولید مس شرکت آنتوفاگاستا

مس

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

به نقل از مس پرس، این افزایش حجم تولید، اساساً به دلیل افزایش تولید کنسانتره و کاتد مس معدن سنتینلا و تولید با حداکثر ظرفیت واحد آنتوکویای این شرکت است. با این وجود، به گفته مدیرعامل این شرکت، مقایسه تولید فصل اول سال جاری با فصل آخر سال ۲۰۱۶، نشان‌دهنده کاهش ۴/ ۱۶ درصدی حجم تولید است که به دلیل کاهش عیار مس در دو معدن لس‌پلامبرس و سنتینلا است.

براساس این گزارش، پیش‌بینی تولید مس آنتوفاگاستا در سال جاری همچنان حدود ۶۵۸ تا ۷۲۰هزار تن خواهد بود و این مجموعه با هزینه نقدی بدون احتساب درآمد حاصل از محصولات جانبی حدود ۵۵/ ۱ دلار بر پوند و هزینه خالص نقدی ۳/ ۱ دلار بر پوند فعالیت خواهد کرد.

گفتنی است که هزینه تولید بدون احتساب درآمد حاصل از محصولات جانبی این شرکت در فصل اول سال ۲۰۱۷ حدود ۵۹/ ۱ دلار بر پوند بود که نسبت به یک سال قبل به میزان ۶/ ۷ درصد کاهش‌یافته است. این موفقیت بیانگر بهبود نرخ بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها با توجه به افزایش حجم تولید است. هزینه‌های خالص نقدی این شرکت نیز با حدود ۳/ ۷ درصد کاهش در فصل اول سال ۲۰۱۷، به ۲۷/ ۱ دلار بر پوند رسید.

گزارش متال بولتن در پایان درباره میزان تولید طلا و مولیبدن این شرکت می‌نویسد: شرکت آنتوفاگاستا در فصل اول سال ۲۰۱۷، حدود ۵۳هزار و ۳۰۰ اونس طلا تولید کرد که در مقایسه با سال گذشته، حدود شش درصد و در مقایسه با فصل گذشته، حدود ۵/ ۴۱ درصد کاهش داشت. دلیل کاهش حجم تولید طلای این مجموعه نیز همانند تولید مس به کاهش عیار معدن سنتینلا بازمی‌گردد. در مقابل، تولید مولیبدن این شرکت در سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۷ حدود دوهزار و ۲۰۰ تن بود که نسبت به سال گذشته، حدود ۴/ ۲۹ درصد و نسبت به فصل گذشته، حدود ۱۰ درصد رشد کرد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید