مهندسی مواد

پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

۵ درصد مواد معدنی خراسان جنوبی خام فروشی می‌شود

مواد معدنی

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

داوود شهرکی اظهار داشت: ظرفیت استخراج در استان سالانه ۱۱ میلیون تن ماده معدنی است.

وی افزود: در حال حاضر میزان واقعی استخراج از معادن استان ۱۰ میلیون تن در سال است و برخی از معادن استان به اندازه ظرفیت و برخی کمتر از ظرفیت خود استخراج می‌کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه تمام سنگ آهک استخراج شده در کارخانه سیمان فرآوری می‌شود گفت: یک میلیون تن ظرفیت استخراج سنگ پتاس است که تمام این ماده معدنی در استان فرآوری می‌شود.

شهرکی تصریح کرد: در حوزه خاک‌های صنعتی و بنتونیت هم ظرفیت استخراج واقعی استان ۱۸۰ تن در سال است و تمام ماده معدنی آهن و منیزیت استخراجی در داخل استان فرآوری می‌شود.

وی ادامه داد: در برخی از موارد این میزان استخراج برای کارخانه‌های استان کم بوده و از خارج استان ماده معدنی تأمین می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: ذخیره قطعی زغال سنگ استان حدود ۱٫۵ میلیارد تن است که از این میزان سالانه حدود یک میلیون تن استخراج می‌شود و با توجه به بالا بودن ظرفیت فرآوری آن باز هم ظرفیت فرآوری زغال سنگ مازاد بر ظرفیت استخراج است و باید تلاش کرد تا ظرفیت استخراج زغال سنگ را بالاتر ببریم.

شهرکی بیان کرد: تنها بخشی از سنگ‌های تزئینی استخراج شده استان به صورت خام به دیگر استان‌ها صادر می‌شود.

وی تصریح کرد: علت خروج سنگ‌ها این است که تعداد واحدهای فرآوری سنگ‌های تزئینی استان کم است و از سویی این واحدها نمی‌توانند تمام فرآوری خود را به یک نوع سنگ تزئینی اختصاص دهند و باید در این حوزه تنوع مواد معدنی بیشتری وجود داشته باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: واحدهای سنگبری استان برای داشتن تنوع در کار خود علاوه بر سنگ‌های استان از دیگر استان‌ها هم سنگ‌های تزئینی برای فرآوری وارد می‌کنند.

زکات علم نشر آن است. حضرت علی (ع)

شما نیز می توانید مستندات علمی اعم از مقاله ، فیلم ، گزارش ، تحقیق و پژوهش ، کتاب الکترونیک خود را برای ما ارسال کنید تا با ذکر نام شریفتان از وبسایت ایران مواد منتشر گردد .

فایل خود را ارسال کنید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید