از بهمن هم میشه قبول شد

۴ تن طلای قابل استحصال در خراسان جنوبی شناسایی شد

طلا

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

داوود شهرکی پیش از ظهر امروز در همایش استانی اعطای گواهینامه حمایت از حقوق مصرف کنندگان اظهار داشت: خراسان جنوبی یکی از پنج استان معدنی کشور است که ظرفیت‌های معدنی فراوانی دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۲۰۰ هزار کیلومتر خطی عملیات ژئوفیزیک هوایی در استان انجام شده است بیان کرد: نتایج عملیات اکتشافی ژئوفیزیک هوایی به زودی اعلام می‌شود.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

۴ تن طلای قابل استحصال در خراسان جنوبی شناسایی شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکنون ۴ تن طلای قابل استحصال در استان شناسایی شده است گفت: تکمیل اکتشافات در حوزه معدنی سرب و روی در شهرستان‌های طبس و فردوس نیز به انجام رسیده است.

شهرکی از شناسایی ۲ میلیون تن ذخیره مواد معدنی آهن در استان خبر داد و افزود: صنایع تکمیلی این مواد مانند فولاد قاین و چدن خوسف نیز در حال احداث است.

شناسایی ذخایر جدیدی از مواد معدنی لیتیوم در استان

وی با اشاره به اکتشافات نوار مرزی افزود: تاکنون ذخایر جدیدی از مواد معدنی جدید مانند لیتیوم نیز در استان شناسایی شده و به زودی مواد معدنی دیگر نیز معرفی خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه در حوزه صنعت نیز ۳ طرح ملی در استان اجرا شده است گفت: در این راستا اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات به صنعتگران داده شده است.

بالغ بر ۱۶ میلیون یورو فایناس در فولاد جذب شد

وی با بیان اینکه طرح توسعه زغال سنگ نیز در حال اجرا است افزود: بالغ بر ۱۶ میلیون یورو فایناس در فولاد نیز جذب شده است.

شهرکی گفت: در حال حاضر دولت برای خراسان جنوبی امکانات خوبی برای توسعه زیرساخت‌ها ارائه کرده و تا ۸۰ درصد زمین‌های واگذاری در شهرک‌های صنعتی با تخفیف‌های بالا است.

وی یادآور شد: در راستای مبارزه با قاچاق کالا نیز اقدامات خوبی انجام شده و طرح‌های خوبی در راستای شناسایی انبارهای کالا داشتیم.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید