از بهمن هم میشه قبول شد

۴۰ درصد افزایش تامین نیاز داخلی فولادمبارکه

فولاد

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

بهرام سبحانی صبح امروز در اصفهان با تأکید بر سیاست تأمین نیاز بازار داخل در فولاد مبارکه اظهار کرد: اولویت ما همیشه تأمین نیاز داخل بوده و در سال گذشته، موفق به رشد ۴۰ درصدی فروش داخلی برای رفع این نیاز شده‌ایم.

وی در ادامه افزود: در سال گذشته موافقتی با وزارت صنعت در رابطه با تأمین نیاز یک‌میلیون تنی صنعت لوله و پروفیل صورت گرفت و تا بهمن همان سال، بیش از یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تن ورق تحویل کارخانه‌های این صنعت قرار گرفت.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

مدیرعامل فولاد مبارکه همچنین اظهار داشت: میزان صادرات فولاد مبارکه در سال ۹۴ بیش از ۱٫۸ میلیون تن بود اما به‌منظور رفع نیاز داخلی، در سال ۹۵ این رقم به ۱٫۵ میلیون تن کاهش یافت.

سبحانی تأکید کرد: نیاز مواد اولیه صنایع پایین‌دستی فولاد بیش از توان فولاد مبارکه است و فولاد مبارکه با تمام توان تولید می‌کند اما اگر بازار بیش از توان تولیدی مبارکه نیاز دارد این به معنای پویایی بیشتر و رونق صنعت ایران است، نه کم‌کاری فولاد مبارکه که ما از این بابت خوشحال هستیم.

وی یادآور شد: نیاز بیش از توان تولید داخل از طریق واردات تأمین می‌شود اما برخی انتظار دارند به دلیل وجود نیاز وارداتی، تعرفه‌ها حذف شوند؛ درصورتی‌که وظیفه تعرفه، ایجاد تعادل بین قیمت واردات و قیمت تولید داخل به‌منظور ایجاد تعادل در بازار در کنار حفظ اشتغال و تولید ملی است.

مدیرعامل فولاد مبارکه در خاتمه خاطرنشان کرد: از جمله محصولاتی که به‌صورت کاربردی در صنایع داخلی به مصرف می‌رسد و توسط شرکت فولاد مبارکه تولید می‌شود، می‌توان به ورق‌های آج‌دار که در صنایع کشتی‌سازی مصرف دارد، ورق‌های فولادی با استاندارد API که در صنایع نفت و گاز استفاده می‌شوند و ورق‌های MB و IF که در صنایع خودروسازی مصرف دارند، اشاره کرد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید