از بهمن هم میشه قبول شد

یاسوج | عملیات تجهیز کارگاه معدن فسفات چرام آغاز شد

معدن

عدل هاشمی‌پور در یاسوج اظهار داشت: با رایزنی و پیگیری‌های انجام شده از طریق مسئولان و متولیان امر عملیات تجهیز کارگاه فسفات چرام به طور رسمی آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه پس از بازدید حضوری وزیر صنعت، معدن و تجارت، عملیات دیوار کشی و تجهیز کارگاه معدن فسفات چرام توسط شرکت ایمیدرو آغاز شد، عنوان کرد: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شناخته‌شده به عنوان ایمیدرو، شرکت هلدینگ دولتی فعال در بخش معدن ایران بوده که اکتشاف و بهره‌برداری معدن فسفات چرام را بر عهده گرفته است.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

نماینده شهرستان‌های چهارگانه کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فعال سازی و بهره برداری از معدن فسفات چرام یکی از وعده‌های داده شده به مردم حوزه انتخابیه‌ام بوده که با همکاری دولت و پیگیری‌های انجام شده محقق شد.

هاشمی‌پور با تاکید بر اینکه معدن فسفات چرام از نظر میزان ذخیره و عیار بالا در کشور منحصر به فرد است، ادامه داد: برآورد معدن فسفات چرام ۸۰ میلیون تن با عیار ۸٫۵ تا ۹ درصد است.

وی با تاکید بر اینکه ارز آوری و سود دهی بالای این طرح اقتصادی و تولیدی و برگشت سریع سرمایه از دیگر مزیت‌های این طرح است، تصریح کرد: عملیات اکتشافی این معدن در سال ۱۳۴۹ آغاز شد و در سال ۱۳۷۲ به پایان رسید.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید