از بهمن هم میشه قبول شد

کمبود آب یکی از چالش های اساسی واحدهای معدنی سرخه است

معدن

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

علی مویدی زاده افزود :ضروری است با فراهم کردن زیرساخت های لازم، سرمایه گذاری بیشتری در این بخش صورت گیرد اما اکنون چالش های پیش رو را باید با توجه به امکانات و وضع موجود برطرف کرد.

وی تصریح کرد :با توجه به برنامه ریزیهای صورت گرفته، زیرساخت لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در سرخه فراهم است و مدیران شهرستانی برای فعالیت این سرمایه گذاران آمادگی کامل دارند.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

وی اضافه کرد : گازرسانی به شهرک صنعتی، آماده‌سازی خیابان‌های شهرک برای آسفالت‌ریزی و روکش، رفع نواقص برق واحدهای صنعتی، راه‌اندازی فیبرنوری تا ورودی شهرک و تخصیص زمین برای افزایش ظرفیت شهرک از جمله زیرساخت های لازم برای حضور سرمایه گذاران در این شهرستان است.

وی با بیان این که ۱۲۰ میلیارد ریال برای فعال سازی ۱۰ واحد معدنی نیمه تعطیل این شهرستان اعتبار نیاز است، گفت: در سال ۹۵ معادن فعال سرخه ۶۹ واحد بود که اکنون به ۸۶ واحد افزایش یافت و ذخیره معدنی نیز در شهرستان با افزایش سه میلیون تنی به ۱۵۹ میلیون تن افزایش یافته است.

مویدی زاده تصریح کرد : تعداد معادن گچ استان از ۴۹ واحد تا ابتدای سال ۹۵ به ۷۰ واحد رسید و باید برای تامین بازار فروش این واحدها برنامه ریزی های دقیق و منسجمی انجام شود.

استان سمنان هزار و ۷۰۰ پروانه بهره برداری در بخش صنعت و معدن و بیش از ۴۰ هزار بهره بردار در بخش های مختلف کشاورزی دارد، سهم اشتغال استان سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از ۳۸ درصد و در کشاورزی بیش از ۱۴ درصد و تولید ناخالص استان سمنان در حدود ۱۸٫۲ درصد مربوط به بخش کشاورزی و حدود ۲۲ درصد مربوط به بخش صنعت و معدن است

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید