مهندسی مواد

پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

کلید آلومینیوم Key to Aluminum Alloys – john datta

کلید آلومینیوم

کلید آلومینیوم

کلید آلومینیوم

Key to Aluminum Alloys-john datta

برخی از خواص جذاب آلومینیوم، ظاهر زیبا، ساخت آسان، مقاومت به خوردگی خوب، چگالی پایین، استحکام به وزن بالا و چقرمگی شکست بالا است. به دلیل این خواص، آلومینیوم یکی از به صرفه ترین مواد در ساخت تجهیزات نظامی و صنایع دریایی است. آلومینیوم وقتی در معرض هوا قرار می گیرد، لایه پیوسته ای از اکسید آلومینیوم روی آن تشکیل می شود. این لایه، مقاومت به خوردگی عالی دارد. آلومینیوم در مقابل بیشتر اسید ها مقاوم است ولی مقاومت آن در برابر قلیا ها کمتر از اسید ها است. آلومینیوم خالص استحکام کششی بالایی ندارد ولی با اضافه کردن عناصر آلیاژی به آلومینیوم مانند منگنز، سیلیسیم، مس و منیزیوم می توان استحکام آلومینیوم را افزایش داد و آلیاژهایی برای مصارف ویژه تولید کرد. انتقال حرارت آلومینیوم عالی است، تقریباً سه برابر فولاد، خاصیتی که آلومینیوم را برای ساخت سیستم هایی که نیاز به انتقال گرما و سرمای خوب مانند Heat-exchanger ها دارند مناسب کرده است. ترکیب این خاصیت با غیر سمی بودن آلومینیوم، این ماده را در ساخت وسایل آشپزخانه پر کاربرد کرده است. چگالی فولاد تقریباً یک سوم فولاد و مس است. این چگالی پایین آلومینیوم را به یکی از سبک ترین فلزات معمول در جهان بدل کرده است.  همانند مس، آلومینیوم خاصیت هدایت الکتریکی بالایی دارد که آن را در ساخت هادی های الکتریسیته پر کاربرد کرده است.

کتاب کلید آلومینیوم شامل شناسایی نامگذاری های آلیاژهای آلومینیوم ناشناخته، مقایسه سریع نامگذاری های آلومینیوم، نامگذاری ها و ترکیبات در استرالیا، کانادا، آلمان و غیره است. تغییرات برجسته در دو استاندارد ملی و بین المللی و همچنین بازسازی جهانی صنعت آلومینیوم، بروزرسانی و ویرایش مجدد کتاب “کلید آلیاژهای آلومینیوم” را ضروری ساخت. در ویرایش ششم این کتاب جداول برای شناسایی و یافتن آلیاژها ساده شده و تعداد صفحات کاهش یافتند.

رمز تمامی فایل ها www.iran-mavad.com با حروف کوچک است.

زکات علم نشر آن است. حضرت علی (ع)

شما نیز می توانید مستندات علمی اعم از مقاله ، فیلم ، گزارش ، تحقیق و پژوهش ، کتاب الکترونیک خود را برای ما ارسال کنید تا با ذکر نام شریفتان از وبسایت ایران مواد منتشر گردد .

فایل خود را ارسال کنید

دیدگاه کاربران ۲دیدگاه

  • حسین عباسیسه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶

    کلید الیاژ سازی الومیینومی

    پاسخ
  • حسین عباسیسه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶

    کلید الیاژ سازی الومیینومی

    پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید