کلنگ زنی خط نورد فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری

فولاد

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

نعیم امامی ظهر امروز در ستاد هماهنگی امور اقتصادی و سرمایه‌گذاری چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: متأسفانه بنیاد غدیر پاسخگوی تعهداتش در این استان نبوده و اعلام کرده است که طرح‌هایی که این استان معرفی کرده است در حیطه وظایف این بنیاد نیستند.

وی با شاره به اینکه شرکت ایدرو قرار بود دو طرح توجیهی در چهارمحال و بختیاری اجرا کند که یکی از آن‌ها تولید کاغذ از سنگ بوده، افزود: اکنون این شرکت اعلام کرده جهت اجرای این طرح آمادگی ۴۹ درصد سرمایه‌گذاری را دارد و برای ۵۱ درصد دیگر آن تقاضای سرمایه‌گذار خصوصی کرده ولی استان با این مسئله مخالف است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه شرکت ایدرو باید حداقل یک یا دو طرح با سرمایه‌گذاری ۱۰۰ درصدی و چهار طرح با سرمایه‌گذاری مشترک در استان اجرا کند، ادامه داد: طرح تولید کاغذ از سنگ و اکتشاف طلا توسط شرکت ایمیدرو انجام می‌شود.

امامی با تأکید بر اینکه اکتشافات طلا تا پایان پائیز به نتیجه می‌رسد، عنوان داشت: بعد از ۳۰ سال ۸۰۰ کیلومتر مربع اکتشاف تفصیلی با هزینه ۲ میلیارد تومان در چهارمحال و بختیاری انجام گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: قرار است کارخانه فرآوری طلا در چهارمحال و بختیاری به نتیجه برسد و جلسات نهایی آن طی هفته‌های آینده برگزار می‌شوند، همچنین خط نورد فولاد سفیددشت به زودی کلنگ زنی می‌شود، از هفت طرح فولادی دولت یازدهم فقط یکی افتتاح شده و آن فولاد سفیددشت استان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری به انجام مطالعات اولیه و تحلیل منطقه برای اجرای عملیات ژئوپارک کوهرنگ در آینده نزدیک اشاره و عنوان داشت: طرح سنگ‌شکن آهک هیدراته طی سه سال آینده با حدود یک هزار و ۷۰۰ فرصت شغلی آغاز به کار می‌کند.

امامی با بیان اینکه طرح اوره آمونیاک نیز با ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و ۵۰۰ نفر اشتغال در چهارمحال و بختیاری آغاز به کار می‌کند، اضافه کرد: این کارخانه سالانه ۴۵۰ تن آمونیاک و محصولات پایین‌دستی تولید می‌کند و نیاز به تسهیلات ندارد.

وی با اشاره به اینکه ۲۰ درصد از اعتبار کارخانه اوره آمونیاک از طریق مجری و ۸۰ درصد دیگر به صورت فاینانس از آلمان و کشورهای اروپایی تأمین می‌شود، تصریح کرد: ۵۰ هزار مترمکعب بر ساعت گاز و ۳۰ هکتار زمین برای اجرای این کارخانه نیاز است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری در ادامه بیان داشت: دو سایت در شهرهای بلداجی و لردگان برای احداث کارخانه اوره آمونیاک در نظر گرفته شده است که همه شرایط مورد نیاز را دارند اما باز هم نیاز به بررسی‌های بیشتری است.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید