مهندسی مواد

پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

کشف معدن سنگ آهن با ذخیره ۲ میلیارد تن و عیار ۷۰ درصد در یزد

معدن

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

محمدرضا علمدار یزدی عصر امروز در نشستی خبری با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه به تازگی در استان یزد معدنی کشف شده که از نظر ذخیره و عیار در کشور و دنیا بی‌نظیر است، اظهار داشت: معدنی با ذخیره ۲ میلیارد تن و عیار ۷۰ درصد در عمق هزار و ۵۰۰ کیلومتری زمین کشف شده است.

وی با اشاره به اینکه کل ذخائر سنگ آهن ایران ۳ میلیارد تن است، عنوان کرد: این معدن ظرفیتی عظیم در استان یزد و کشور به شمار می رود.

علمدار یزدی ادامه داد: در مجموع ۹۰ درصد استان یزد پهنه معدنی است که ۲۸ پهنه امیدبخش و قابل توجه در آن اکتشاف شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موفقیت‌های استان یزد در زمینه تجارت و صادرات عنوان کرد: میز صادرات کاشی و سرامیک کشور همچنین میز صادرات خیار سبز گلخانه ای کشور به استان یزد سپرده شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت یزد بیان کرد: یزد هشتمین استان برتر صادر کننده کشور است و عمده‌ترین کالاهای صادراتی استان شامل کاشی و سرامیک، پسته و محصولات نساجی است.

علمدار یزدی اظهار داشت: با گشایشی که در اقتصاد استان و کشور اتفاق افتاده، ارزش کل صادراتی استان یزد ۱۲ میلیون دلار افزایش یافته و به عدد ۴۹۶ میلیون دلار رسیده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره اقداماتی که در استان یزد در راستای رفع مشکلات صنایع اتفاق افتاده است، بیان کرد: تاکنون ۳۸ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان یزد ایجاد شده که ۲ هزار و ۳۶۶ مصوبه داشته است.

علمدار یزدی خاطرنشان کرد: بیشترین مشکلات واحدهای صنعتی مربوط به مباحث بانکی با هزار و ۸۳۶ مورد بوده و موارد دیگر نظیر بیمه، مالیات، برق، گاز و … نیز در رتبه های بعدی قرار گرفته است.

وی افزود: بررسی این مشکلات امسال نیز با قوت ادامه دارد و تاکنون ۶۴۱ مورد از واحدهای صنعتی برای بررسی مشکلات خود در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند.

زکات علم نشر آن است. حضرت علی (ع)

شما نیز می توانید مستندات علمی اعم از مقاله ، فیلم ، گزارش ، تحقیق و پژوهش ، کتاب الکترونیک خود را برای ما ارسال کنید تا با ذکر نام شریفتان از وبسایت ایران مواد منتشر گردد .

فایل خود را ارسال کنید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید