پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

کتاب مواد دیرگداز

 کتاب مواد دیرگداز

تدوین :  جرالد روتشکا

ترجمه : دکتر بهزاد میرهادی

ویراستاری : دکتر جلال حجازی

Refractories_trooska

شرح : 

این کتاب نگاهی خلاصه به مواد پیشرفته دیرگداز و خواص مهم جهت کاربرد بهتر انها است . قسمت های مختلف این کتاب که دو مورد گروه های متفاوت مواد نسوز بحث کرده است ، توجه خاصی به خصوصیات و مشخصات گروه ها دارد . بخش های مختلف کتاب که کوتاه و کاربردی انتخاب شده اند تا نیاز خواننده را در زمینه های عملی برآورده سازد . توسط کسانی نوشته شده است که سال ها تجربه عملی داشته اند . اطلاعات و فهرست مراجع در انتهای هر بخش آورده شده است تا علاقه مندان به مطالعه بیشتر بتوانند از متون تخصصی تر بهره گیرند .این کتاب همانطور که ذکر شد توسط متخصصین با تجربه نسوز در زمینه های مختلف نگاشته شده است . به همین علت در فصول مختلف کتاب نحوه نگارش و زبان بیان مطالب تفاوت می کند که این مطلب این مساله را خاطر نشان می سازد که چطور هنوز اطلاحات یکسانی برای علم مواد دیرگداز رایج نشده ست . فصل مقدمه کتاب به همین مطلب پرداخته و سعی می کند که اصطلاحات یکسان و قابل قبولی را جایگزین اصطلاحاتی کند که فقط در برخی منابع بکار می روند . در ضمائم برای جلوگیری از زیاد شدن صفحات کتاب به حداقل اکتفا شده است . هدف از آنها نزدیک کردن علم پایه و اطلاعات عملی بصورت مختصر می باشد . اطلاعات داده شده در بخش ضمایم شامل خواص مواد دیرگداز ، آزمایشات مربوط به این مواد و بیان ارقام خواص دیرگدازها است که بوسیله جداول و اشکال مقایسه ای ، رابطه بین گروه های مختلف مواد دیرگداز نشان داده می شود .

مطابق با یک تعریف بین المللی ، محصولات دیرگداز ، مواد سرامیکی غیرفلزی هستند ( سرامیکهایی که حاوی یک جزء فلزی می باشند هم مشمول این تعریف هستند ) ، این مواد ، دیرگدازی یا دمای مخروط زگری بالاتر از 1500 درجه سانتیگرادی دارند .  مواد دیرگداز معمولاً نقطه ذوب مشخصی ندارند و غالباً در یک دامنه دمایی کم و بیش باریک ، ذوب یا نرم می شوند . در نتیجه بجای بیان یک نقطع ذوب مشخص ، دمای نرم شدن بوسیله تعیین شاخص مخروط زگر اندازه گیری می شود .

کتاب حاضر مجموعه بسیار کامل با تقصیل بسیار از مباحث دیرگداز است که نیاز یک مهندس را از استفاده از سایر منابع دیرگداز مبرا می سازد . این کتاب معروقیت بین المللی داشته و بیشترین کاربرد را مابین سایر مراجع نسوز و دیرگداز را در سطح جهانی داشته است .

مشاهده فهرست و صفحات اولیه کتاب ( کلیک کنید )

قالب بندی : PDF

تعداد صفحات :۴۰۵

حجم :‌ ۲۳MB

kharid1

 

زکات علم نشر آن است. حضرت علی (ع)

شما نیز می توانید مستندات علمی اعم از مقاله ، فیلم ، گزارش ، تحقیق و پژوهش ، کتاب الکترونیک خود را برای ما ارسال کنید تا با ذکر نام شریفتان از وبسایت ایران مواد منتشر گردد .

فایل خود را ارسال کنید

دیدگاه کاربران ۷دیدگاه

 • محمد امین نوریشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۳

  با سلام . کتاب روتشکا رو دانلود کردم . اصلا فکر نمیکردم کتاب رو اسکن کردید و دارید میفروشید. کار درستی نبود در هر صورت شایدم یه جور دزدی

  پاسخ
  • حسين يعقوبيشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۳

   سلام دوست عزیز ، کتاب های پارسی که در سایت ایران مواد قرار می گیرند حتماً از تاریخ نشر آنها گذشته و بدلیل قدیمی بودن چاپ نمی شوند . کتاب هایی که در حال حاضر نسخه چاپی آنها موجود هست به هیچ عنوان جهت حمایت از نویسنده ، در سایت قرار نمی گیرند و نخواهند گرفت .
   موفق باشید .

   پاسخ
 • رویاشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۳

  سلام من کتاب روتشکا رو خریدم باهاتونم تماس گرفتم اما فرستاده نشد برای ایمیل من..خیلی عجله دارم

  پاسخ
  • حسين يعقوبيشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۳

   ارسال شد

   پاسخ
 • Naserشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۳

  سلام..کتاب دیرگدازها رو خریدم و مبلغ از حسابم کسر شده چطور باید دانلودش کنم لینکی برام نیامده…

  پاسخ
 • Naserشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۳

  سلام..لطفا لینک دانلود دیرگدازها جرالد روتشکا رو برام ارسال کنین…چرا از حسابم کسر شده و نتونستم دانلودی کنم.

  پاسخ
 • Naserشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۳

  سلام..چرا موقع ورود همش خطا میزنه و وارد نمیشه…من که نام کاربری و رمز رو صحیح میزنم

  پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید