از بهمن هم میشه قبول شد

کاهش ۶۷ درصدی صادرات مواد معدنی در لرستان

کمبود احتمالی سنگ آهن تا سال 1404 در کشور

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از کاهش ۶۷ درصدی صادرات مواد معدنی در استان خبر داد.

محمدرضا صفی‌خانی اظهار کرد: با توجه به نگاه اقتصاد مقاومتی که طی چند سال اخیر در استان به وجود آمد هدفی جدی را پیگیری کردیم.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

وی با بیان اینکه پروژه‌های کلیدی که بر اقتصاد استان تاثیر داشتند را مشخص کردیم، ادامه داد: این واحدها باید مورد حمایت ویژه قرار بگیرند چراکه بسیاری از آنها با چنگ و دندان خودشان را نگه داشته‌اند.

صفی‌خانی با اشاره به اینکه امسال باید رویکرد سال گذشته را تغییر داد، گفت: هم‌اکنون بسیاری از واحدها برای تامین مواد اولیه خود که از خارج کشور وارد می‌شود با مشکل روبرو هستند و باید برای این موضوع فکری اساسی شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خاطرنشان کرد: قبلا ۷۰ درصد صادرات استان مواد معدنی بود که در حال حاضر به زیر ۳ درصد رسیده و این نشان می‌دهد از خام‌فروشی فاصله گرفته‌ایم.

وی از وجود سه برند ملی در استان خبر داد و افزود: داروسازی اکسیر بروجرد، پتروشیمی و فروآلیاژی ازنا توانسته‌اند بیشترین سهم را در صادرات استان داشته باشند.

صفی‌خانی با انتقاد از اجرایی نشدن بند “و” تبصره ۱۶ گفت: واحدهای صنعتی نیاز به بازسازی و نوسازی دارند و باید مورد حمایت ویژه قرار گیرند.

وی بیان کرد: هم‌اکنون نساجی بروجرد با ۱۱ میلیون مترمربع تولید فعال بوده و فولاد ازنا با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی آماده بهره‌برداری است.

این مسئول پارسیلون را پیشانی صنعت استان عنوان کرد و ادامه داد: این واحد تعطیل بود که حال تعیین تکلیف شده است.

لینک کوتاه مطلب

اخبار صنعتی معدن عطیه سادات میرعباسی سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷ 234 بازدید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید