کاهش ۶۷ درصدی صادرات مواد معدنی در لرستان

کمبود احتمالی سنگ آهن تا سال 1404 در کشور

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از کاهش ۶۷ درصدی صادرات مواد معدنی در استان خبر داد.

محمدرضا صفی‌خانی اظهار کرد: با توجه به نگاه اقتصاد مقاومتی که طی چند سال اخیر در استان به وجود آمد هدفی جدی را پیگیری کردیم.

وی با بیان اینکه پروژه‌های کلیدی که بر اقتصاد استان تاثیر داشتند را مشخص کردیم، ادامه داد: این واحدها باید مورد حمایت ویژه قرار بگیرند چراکه بسیاری از آنها با چنگ و دندان خودشان را نگه داشته‌اند.

صفی‌خانی با اشاره به اینکه امسال باید رویکرد سال گذشته را تغییر داد، گفت: هم‌اکنون بسیاری از واحدها برای تامین مواد اولیه خود که از خارج کشور وارد می‌شود با مشکل روبرو هستند و باید برای این موضوع فکری اساسی شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خاطرنشان کرد: قبلا ۷۰ درصد صادرات استان مواد معدنی بود که در حال حاضر به زیر ۳ درصد رسیده و این نشان می‌دهد از خام‌فروشی فاصله گرفته‌ایم.

وی از وجود سه برند ملی در استان خبر داد و افزود: داروسازی اکسیر بروجرد، پتروشیمی و فروآلیاژی ازنا توانسته‌اند بیشترین سهم را در صادرات استان داشته باشند.

صفی‌خانی با انتقاد از اجرایی نشدن بند “و” تبصره ۱۶ گفت: واحدهای صنعتی نیاز به بازسازی و نوسازی دارند و باید مورد حمایت ویژه قرار گیرند.

وی بیان کرد: هم‌اکنون نساجی بروجرد با ۱۱ میلیون مترمربع تولید فعال بوده و فولاد ازنا با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی آماده بهره‌برداری است.

این مسئول پارسیلون را پیشانی صنعت استان عنوان کرد و ادامه داد: این واحد تعطیل بود که حال تعیین تکلیف شده است.

لینک کوتاه مطلب

اخبار صنعتی معدن عطیه سادات میرعباسیسه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷211 بازدید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید