احداث کارخانه کنسانتره کرومیت در قلعه‌گنج

madan

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

محمود اسکندری‌نسب اظهار‌ داشت: ذخیره قطعی معادن کرومیت در جنوب استان کرمان ۵ میلیون تن و ذخیره احتمالی آن ۱۵ میلیون تن است.

وی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد کرومیت کشور از جنوب استان کرمان استخراج می‌شود افزود: بزرگترین تولید کننده کرومیت در کشور جنوب کرمان است.

مدیر‌کل صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان با بیان اینکه سرمایه‌گذاران حوزه معدن جهت احداث کارخانه فرآوری کرومیت در شهرستان قلعه‌گنج آمادگی خود را اعلام کردند با توجه به پایلوت اقتصادی بودن این شهرستان خاطر‌نشان کرد: مجوز عملیات احداث کارخانه کنسانتره کرومیت اخذ شده و کارخانه کنسانتره کرومیت در قلعه‌گنج احداث می‌شود.

وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی کارخانه در هفته آینده آغاز می‌شود گفت: ظرفیت تولید این کارخانه ۲۰ هزار تن کنسانتره کرومیت در سال و سرمایه‌گذاری مورد نیاز جهت انجام طرح ۳۲ میلیارد ریال است.

اسکندری‌نسب با بیان اینکه با بهره‌برداری از کارخانه کنسانتره کرومیت در قلعه‌گنج برای ۲۵ نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی می‌شود افزود: در سه سال گذشته در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه معدن، فعال‌سازی معادن جنوب انجام و سعی شده از هر گونه خام فروشی جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: در این مدت ۲۳ مجوز احداث کارخانه صنایع معدنی در جنوب کرمان توسط اداره کل صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان صادر شده که از این تعداد ۶ جواز مربوط به فرآوری کرومیت است و همچنین یک کارخانه فرآوری کرومیت نیز به بهره‌برداری رسیده است.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید