کارخانه نورد بردسیر به بهره برداری رسید

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

آیین بهره برداری از بزرگترین کارخانه نورد جنوبشرق کشور عصر جمعه با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار کرمان، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی و محلی در محل سایت ماشین سازی سابق بردسیر برگزار شد.تاکنون ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار ریالی و ۲۴٫۵ میلیون یورو اعتبار ارزی توسط شرکت جهان فولاد سیرجان برای ساخت این کارخانه سرمایه گذاری شده است.
اجرای این طرح حدود ۲۰ سال قبل به منظور تولید ماشین آلات راهسازی آغاز و به دلیل نداشتن توجیه اقتصادی تعطیل شد. پس از آن چندین طرح پیش بینی شد که به مرحله اجرا درنیامد و سرانجام طرح احداث کارخانه ۵۰۰ هزار تنی نورد بردسیر در دولت تدبیر و امید از پیشرفت خوبی برخوردار و تکمیل شد.
این کارخانه در فاز نخست ۵۰۰ هزار تن میله گرد در سایزهای مختلف را تولید می کند و زمینه اشتغال ۲۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۷۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم فراهم می شود.همچنین با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی عملیات اجرایی کارخانه ذوب آلیاژی با ظرفیت سالانه ۵۰۰ هزار تن و سرمایه گذاری ۳۵۰ میلیارد تومان در شهرستان بردسیر آغاز شد.
کارخانه فولاد سازی بردسیر با ظرفیت بیش از ۴۴۰ هزار تن نیز در این شهرستان فعالیت می کند که محصولات این کارخانه بلیت (شمش فولادی) و برای تولید میلگرد در کارخانه نورد گرم استفاده می شود.
شهرستان بردسیر در ۶۰ کیلومتری کرمان و مجاورت شهرستان معدنی سیرجان فقط به گل محمدی لاله زار و گلاب زهرا مشهور نیست بلکه صنایع فولاد آن نیز رو به توسعه و مطرح است.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید