از بهمن هم میشه قبول شد

فردا کارخانه تولید پیگمنت دی اکسید تیتانیوم در کرمان به بهره می رسد

ax-ceramic2

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

پیگمنت به رنگدانه یا ماده رنگی می گویند و دی اکسید تیتانیوم از اکسیدهای فلزی است که در زندگی روزمره کاربرد فراوانی دارد. پیگمنت دی اکسید تیتانیوم پودر سفیدرنگی است و به عنوان رنگدانه سفید در صنعت استفاده می شود.
بر پایه اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، کل سرمایه گذاری انجام شده در این طرح ۱۰۰ میلیارد ریال و دو میلیون یورو است که تولید آزمایشی خود را مهرماه امسال آغاز و برای ۳۰ نفر شغل فراهم کرده است.
شمار معدودی از کشورهای دنیا صاحب فناوری روز برای فرآوری تیتانیوم و تولید پیگمنت هستند که با اجرای این پروژه، ایران نیز به جمع آنها اضافه می شود.
مرحله نخست راه اندازی این کارخانه شامل کانه آرایی با ظرفیت تولید ۱۳۰ هزار تن در سال و عیار ۴۵ درصد دی اکسید تیتانیوم و مرحله دوم برای ذوب یا سرباره سازی با ظرفیت تولید ۷۰ هزار تن و عیار سرباره ۷۰ درصد دی اکسید تیتانیوم است.
کل سرمایه گذاری انجام شده در این دو مرحله پنج هزار و ۹۱۸ میلیارد ریال و اشتغالزایی این طرح ها ۸۸۲ نفر است.
با بهره برداری از این طرح از واردات ۵۰ هزار تن پیگمنت مورد نیاز کشور با ارزش نزدیک به ۱۵۰ میلیون دلار در سال جلوگیری می‌ شود.
به گزارش ایرنا، کارخانه گندله سازی شماره ۲ شرکت معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان با ظرفیت تولید پنج میلیون تن گندله امروز (دوشنبه) با حضور معاون اول رییس جمهوری در این شهرستان به بهره برداری رسید.
طرح گندله سازی گل گهر که ۱۴۰هزار تن آن به صورت آزمایشی تاکنون تولید شده با سرمایه گذاری چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال و ۱۰۳ میلیون یورو برای ۲۵۰۰ نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شغل کرده است.
مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان در حاشیه این آیین گفت: کشور با راه اندازی کارخانه گندله سازی شماره ۲ مجتمع گل گهر سیرجان از واردات گندله بی نیاز شد.
جمهوری اسلامی براساس سند چشم انداز ۱۴۰۴ دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد را پیش بینی کرده که برای تحقق این مهم ۸۵ میلیون تن گندله سنگ آهن مورد نیاز است.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید