تولید انواع آلیاژهای سربی و مواد معدنی پیشرفته

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

در هشتمین روز از یوم الله دهه مبارک فجر با حضور سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، فاز نخست مجتمع صنعتی معدنی فجر،کارخانه بزرگ تولید انواع آلیاژهای سربی و مواد معدنی پیشرفته با ظرفیت تولید ۲۰ هزار تن که توسط سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع ساخته شده در استان سمنان افتتاح و به بهره برداری رسید.

سردار دهقان در مراسم افتتاح این فاز گفت: در برنامه ی فشرده ۲ ساله در قالب طرح های مصوب اقتصاد مقاومتی و آمایش پروژه های اثرگذار ، بحمدالله امروز شاهد افتتاح فاز اول این کارخانه بزرگ صنعتی هستیم.

وزیر دفاع افزود :در ساخت این کارخانه ضمن رعایت کامل اصول زیست محیطی،افزایش و ارتقاء فناوری های پیشرفته و دانش بنیان برای تولید انواع آلیاژهای سرب ،مس، سولفات سدیم ، فرآورده های جانبی و مواد معدنی پیشرفته به ثمر رسیده است.

سردار دهقان با بیان اینکه فاز دوم این کارخانه با ۴۰ درصد پیشرفت در شرف تکمیل است ،خاطر نشان کرد:با بهره برداری از فاز دوم و سوم به وسعت یکصد هکتار که انشاء الله در نیمه دوم سال ۹۶ انجام می شود؛ ظرفیت این کارخانه به ۶۰ هزار تن انواع سرب های آلیاژی ، ۶ هزار تن مس کاتد و ۶ هزار تن گرانول پلی پرو پیلن خواهد رسید.

وزیر دفاع ، اشتغال پایدار دانش بنیان و ایجاد ارزش افزوده ، حفظ محیط زیست ، تکمیل بهره برداری از زنجیره کامل مواد معدنی و ارتقاء توان صنعتی کشور را از دستاوردهای مهم این پروژه برشمرد و تاکید کرد:وزارت دفاع با فعال سازی ظرفیت مجموعه عظیم صنعت دفاعی و سایر بخش های کشور در حوزه انرژی های نو ،گام های بلندی در عرصه خودکفایی برداشته است و این روند با شتاب بیشتر و تکیه بر توانمندی های بومی ادامه خواهد یافت.

سردار دهقان با تشکر و قدردانی از دست اندرکاران این پروژه به ویژه مدیران، متخصصان و کارکنان سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع تصریح کرد:امروز به برکت انقلاب اسلامی مسیر تعالی و پیشرفت کشور هموار شده و افتتاح این دستاوردهای درخشان گویای این روند موفق است.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید